logo

Yeni Sembolist Şairlerden Serhan Oktay’ın Damla Adlı Kitabı Parafiks Yayınevi’nden Çıktı

Yeni Sembolist Şairlerden Serhan Oktay’ın Damla Adlı Kitabı Parafiks Yayınevi’nden Çıktı

Bir süre önce yayın hayatına başlayan ve geniş bir yelpazede birbirinden değerli kitaplar yayınlayan Parafiks Yayınevi, kitapseverleri yeni sembolist şairlerden Serhan Okyay ile tanıştırıyor.

Şair Serhan Oktay’ın “Damla” adını verdiği kitabında derlediği özgün şiirler, şiir tutkunlarına eşsiz bir okuma lezzeti sunuyor. Serhan Oktay şiirlerinde duyular alemine girmeden gerçekliği somutlaştırarak, duyular dünyasına sürüklüyor okurlarını. Şiirlerinde anlattığı masal gerçekliğe bürünüyor, insanlar, şehirler, mekânlar ve zaman masalsı bir imgeye dönüşüyor. Serhan Oktay’ın şiir kitabına ad olan “Damla” dilin imbiğinden süzülüp geliyor, damladığı yerde de durmadan, imgeler dünyasının enginliklerinde akıp gidiyor.

Serhan Oktay’ın “Damla” adlı kitabı, basmakalıp ve özensiz şiirlerin işgal ettiği edebiyat ortamında, bütün ezberleri bozan bir kitap. Türkiye genelinde kitabevlerinde ve internet mağazalarında satışa sunulan Oktay’ın kitabı, özgün ve nitelikli şiirler okumak, yetenekli bir şair ile tanışmak isteyen edebiyat sevdalıları için iyi bir fırsat.

Serhan Oktay Kimdir?

1989 yılı şubat ayında Eskişehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bu süre içerisinde İstanbul Şehir Tiyatroları’nda eğitim gördü.

İlk şiir ve denemelerini 2006 yılında yazmaya başladı. Mimarlık bölümünü bırakmasının ardından yazıldığı Trakya Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi ve edebiyat hayatına devam etmektedir.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?