logo

YEDAŞ, 35 Milyon TL Değerinde Armatürle Yola Işık Tutuyor!

2011 yılında yaşanan özelleşmeden bu yana bölgede kaliteli ve sürekli elektrik hizmeti ile insanlara daha konforlu bir yaşam sunmak için faaliyet gösteren YEDAŞ, son 3 yılda aydınlatma tesislerini yenileyerek anayollar, cadde ve sokakların güvenliğini artırmak için yaklaşık 35 Milyon TL değerinde armatür dönüşümü gerçekleştirdi.
Aydınlatmalar Yenileniyor Yeni Nesil Teknolojilerle Dönüşüyor
Elektrik dağıtım şebekesi, izleme sistemleri, Araştırma Geliştirme çalışmaları sırasında elektriğin, insan hayatındaki önemini göz önünde bulundurarak sürekli enerji için iyileştirmeler yapan YEDAŞ, bölge insanının güvenliği, yolların daha aydınlık olması amacıyla armatür dönüşümüne, aynı hızla devam ediyor. Dışardan yapılan müdahaleler, hava koşulları gibi değişik nedenlerle yıpranan sokak aydınlatmalarını, hem teknik kayıpları önlemek hem de kaliteli aydınlatma için, bakım onarım çalışmalarıyla yeniliyor. Saha denetimleri ile dağıtım şebekesinde tespit edilen noktalara ve talep edilen bölgelere ilave armatür montajı gerçekleştiriyor. 2016 yılından bu yana 7 Milyon TL değerinde bütçe ile 75.000 aydınlatmanın bakım onarımını yaptı. 28 Milyon TL değerinde yatırım ile de 105.000 armatürü yeni nesil armatürlerle değiştirdi.
15.000 Futbol Sahası Büyüklüğünde Alan Daha Aydınlık ve Güvenli
Sonbaharla birlikte hava geç aydınlanıp erken akşam oluyor. Aynı zamanda okulların da başlamasıyla aydınlatma cadde ve sokaklarda büyük önem taşımaya başladı. YEDAŞ, vatandaşın sokaklarda güvenle vakit geçirmesi için aydınlatma çalışmalarını artırarak devam ediyor. Yeni nesil teknolojileri yakından takip ederek hizmet kalitesini daha ileriye taşıyor. Modern armatürlerle daha aydınlık alanlar tesis ediyor. Bu amaçla 2016 yılından bu yana yaklaşık 6.250 futbol sahası büyüklüğünde alanın aydınlatma bakımını, 8.750 futbol sahası büyüklüğünde alanın dönüşümünü tamamladı. Ayrıca kendi yazılım ekibi ile geliştirdiği AGİS ile aydınlatma tesislerini uzaktan kontrol ederek arıza ve kesintileri anında tespit ederek, saha ekiplerini yönlendiriyor. Bu sayede kısa sürede elektrik tedariği sağlıyor.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?