logo

VALİ KAYMAK REKTÖR BİLGİÇ EŞLİĞİNDE GSF’Yİ ZİYARET ETTİ

Samsun Valisi Osman Kaymak, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ile birlikte OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Kampüsü’nü ziyaret etti.
Ziyarette GSF Dekanı Prof. Dr. Metin Eker tarafından karşılanan Vali Osman  Kaymak ve Rektör Sait Bilgiç ilk olarak Fakültenin; kuruluşundan günümüze kadar geçirdiği evreleri yansıtan Geçmişten Günümüze Sanat ve Eğitim Müzesi’ni gezerek incelemelerde bulundu.
SANAT GALERİSİ’NDE GEZDİLER
Fakülte öğretim elemanlarının da eşlik ettiği ziyarette Vali Osman Kaymak ve Rektör Bilgiç, sonrasında Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinin başlattığı tarih olan 19 Mayıs 1919’un 100’uncu yılı vesilesiyle OMÜ ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakülteleri öğretim elemanları paydaşlığında Sanat Galerisi’nde açılan “Karma Sergi”deki sanat eserlerini incelerken, iş birliği sonucu ortaya çıkan eserlere ilişkin OMÜ GSF Dekanı Prof. Dr. Eker’den detaylı bilgi  aldı.
ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİLER
Ziyarette ayrıca OMÜ GSF Seramik ve Cam Bölümü Öğr. Gör. Taha Baydar, ziyaret anısı olarak sıcak cam üfleme sanatı yoluyla ebru ve çeşmi bülbül tekniğini kendi tasarımı doğrultusunda bütünleştirdiği çalışmasını Vali Osman Kaymak’a takdim etti. Ardından  Vali Osman Kaymak ve Rektör Sait Bilgiç, beraberindekilerle atölyede ders yapan öğrencilerle bir araya gelerek bir süre sohbet etti.
Köksal ÖNER
şokhaber.net

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?