UYUŞTURUCUNUN ZARARLARINI TİYATRO İLE ANLATTILAR…

23 Mart 2018 - 11:44

Türkiye genelinde “Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme” sloganıyla uyuşturucuya savaş açan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı faaliyetlerine devam ediyor. Ülkü Ocakları Samsun İlçe Başkanlığı, madde bağımlılığı ve uyuşturucunun zararlarını konulu alan tiyatro gösterisi düzenledi.
Türk-İş Eğitim Merkezinde sahneye konan tiyatroya, Ülkü Ocakları İl Başkanı Yalçın Altıntaş, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Aydınlar Ocağı Samsun Şube Başkanı Doç. Dr. Taner Tunç ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tiyatroda bir ailenin çocuklarını okutmak için verdiği mücadele, bu mücadele karşısında hayırsız bir evladın uyuşturucu madde kullanmaya başlamasını, sonrasında pişman olmasını ve terk ettiği evine yıllar sonra babasının hayalindeki gibi okuyup öğretmen olarak dönmesini konu alındı.
Program sonrası konuşan Yalçın Altıntaş, “Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Beyefendinin 2 yıl önce, “Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme” Sloganıyla başlattığı uyuşturucuya karşı savaş ilan ettik. Bu doğrultuda, Lâdik ve Bafra ilçemizde spor turnuvaları düzenledik. Üniversite, Çarşamba ve İlkadım’da devamlı broşür çalışması yaptık. Bu günde “Cehalet” isimli bu oyun ile gençlerimize uyuşturucunun zararlarını anlatmaya çalıştık” dedi.

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 Şok Haber Tüm Hakları Saklıdır.