logo

ÜLKEMİZDE BASIN DEMOKRASİDİR’

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Şahin,”4 Ocak 1961’de kabul edilen ve basın çalışanlarının bazı haklar ve yasal güvence sağlayan “212 sayılı kanun” adlı düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlandığı gün olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanıyor” dedi.
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin mesajında ”Haber verme, denetim, eleştiri, eğitim, eğlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri olan basının demokrasilerde çok büyük önemi vardır. Devletimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi, ’Basın milletin müşterek sesidir.’ Basın bir şehrin markasıdır. Hepimiz için çok önemlidir” dedi.
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLERİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM
Fedakârca ve zor şartlarda görev yapan gazetecilerimizin içinde bulunduğu tüm problemlerinin çözülmesini canı gönülden diliyorum vurgusu yapan Başkan Şahin, ”15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminde de bir kez daha gördüğümüz gibi basınımız Demokrasinin kalesidir. Basınımızın yaptığı görevi her zaman takdir ettim. Basınımızın seviyeli eleştirilerinden yaptıkları haberlerden ve makalelerden her zaman faydalanıyorum. Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm gazetecilerimizin ve basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ülkemizde ve ilçemizde hayatını kaybeden ve görev başında şehit olan tüm gazetecilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum ”şeklinde konuştu.
Köksal ÖNER
şokhaber.net

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?