logo

TÜM ANADOLU AYAKTAYIZ, EMPERYALİZME KARŞI SAVAŞTAYIZ

Samsun Memur-Sen başkanı Nejdet Güneysu Zeytin Dalı Harekâtı ve Şehitlerimizle ilgili; 14 Şubat Çarşamba günü Saat 12.00 de (Tüm Anadolu Ayaktayız; Emperyalizme karşı savaştayız) diyerek Cumhuriyet meydanında Sivil Toplum Kuruluşlarıyla sesimizi yükselteceğiz” dedi.
Nejdet Güneysu “Zeytin Dalı Harekâtında şehitlerimizi anmak ve Emperyalizmin ülkemiz üzerindeki oyunları karşısında tek vücut olduğumuzu göstermek amacıyla; aynı saatte tüm illerimizden yükselen sese Samsun’dan da destek vereceğiz” dedi.
Güneysu sözlerine devamla; “Emperyalizmin kolluk güçleri haline gelen terörizm ve teröristleri adeta desteklercesine; Zeytin Dalı Harekâtı bir ülkenin başka bir ülkenin Egemenlik Haklarına müdahaledir diyenlere, (Afrin’de ve Münbiç’te sivil halk kendisini koruyor) diyenlere karşı Samsun Sivil Toplum Kuruluşları ve Samsun Halkı olarak verilecek cevabımız olacaktır” dedi.
Güneysu “Tüm Samsunluları şehitlerimizin yanında olmak, Ülkemizin emperyalizme karşı savaşında yanında olduğumuzu ortaya koymak inancımızın gereğidir. Çarşamba günü saat 12.00 de Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda (Tüm Anadolu Ayaktayız; Emperyalizme karşı savaştayız) diye haykırmak için bekliyoruz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?