logo

TSYD BURSA’DA SPOR MASAYA YATIRILDI

Sağlıklı Yaşam ve Spor Fuarı kapsamında düzenlenen Bursa’da Spor paneli büyük ilgi gördü.
Network Fuarcılık tarafından bu yıl ilki düzenlenen Sağlıklı Yaşam ve Spor Fuarı, Merinos AKKM Fuar alanında sürüyor.
Fuarın ikinci gününde şehrin spor medyasının önemli isimlerinden Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney, Sönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy ve TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi, Bursa’da Spor konulu panelde bir araya gelerek, kentte gerçekleştirilen spor faaliyetleri konusunda değerlendirmelerde bulundu.
Yerel anlamda sportif olarak üst düzey başarı yakalayamadığımıza değinen Süha Gürsoy, hayatından kesitler sunarken, genç sporculara öğütler verdi.
Spor liselerinin önünün açılması gerektiğine değinen Orhan Güney ise eğitimcilere büyük görevler düştüğünü dile getirirken ilerleyen yıllarda bu topraklardan olimpiyat şampiyonları çıkması temennisinde bulundu.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim” sözünü hatırlatan TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi ise günümüz sporcularının baş belası olan dopingin Türk sporuna darbe vurduğunu ifade etti. Genç sporculara öğütlerde de bulunan Ekmekçi, futbol haricinde spor branşlarına da gereken ilginin gösterilmesini, bu vesileyle yeni başarıların gelebileceğini açıkladı.
Konuşmaların ardından panelistler katılımcıların sorularını yanıtladı. Etkinlik, konuşmacılara verilen sertifika ile son buldu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?