logo

Tekkeköy’e Üç Katlı Kuran Eğitim Merkezi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçenin en kalabalık nüfusunun yaşadığı 19 Mayıs Mahalle merkezine üç katlı Kuran Eğitim merkezi kazandırıyor.
Tekkeköy halkının talepleri üzerine Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın öncülüğünde 19 Mayıs Mahallesi Konutlar Camii yanına çelik konstrüksiyondan üç katlı olarak inşa edilen Kuran Eğitim Merkezi yapımı devam ediyor.
Her yaştan vatandaşlarımıza dini eğitim verecek
İlçe halkının talepleri karşısında gerekli çalışmaların anında başlatıldığını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “İlçemiz her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Bu büyümeye ve gelişmeye karşılık taleplerde artıyor. Bizlerde yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızın her konudaki taleplerini karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu manada ilçemizin en kalabalık nüfusunun yaşadığı 19 Mayıs Mahallemizde vatandaşlarımız ve bayanlar; çocuklarının ve kendilerinin kuran öğrenecekleri bir eğitim merkezi talebinde bulundular. Bizlerde Müftülüğümüz, Konutlar Camii Dernek Başkanı ve vatandaşlarımız ile bir araya gelerek çalışmayı hemen başlattık. İnşaatın erken tamamlanıp hemen hizmet verebilmesi için üç katlı binamızı çelik konstrüksiyondan yapıyoruz. Konutlar camimizin yanına 3 katlı olarak inşa etmeye başladığımız içerisinde bayan kuran kursu, 4 -6 yaş evlatlarımıza hitap eden sıbyan okulu ve altında şadırvanı ile abdesthanelerin bulunduğu Kuran Eğitim Merkezimiz (Kuran Kursu binamız) en kısa zamanda tamamlayarak hizmet vermeye başlayacak. Bu Kuran Eğitim Merkezimiz vatanına, milletine bağlı dini öğrenen yavrularımızın yetiştirilmesinin yanında bayanların dini bilgiler ve kuran öğrenecekleri bir yer olacak. Rabbim bizlere Kuran öğrenen ve öğreten nesiller yetiştirmeyi nasip etsin” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?