Söz konusu eğitimse, gerisi teferruattır…

12 Mart 2016 - 10:50

Atakent İlkokulunu ziyaret eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, minik öğrencilerin ilgi odağı oldu. Öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtan Başkan Taşçı, okulun eksikleri hakkında yöneticilerden bilgi alarak, “Söz konusu çocuklarımızın eğitimi ise gerisi ancak teferruat olur” diyerek eksiklerin giderilmesi için talimat verdi.
Atakum İlçesindeki okullara sık sık ziyaretler düzenleyerek öğrenci, öğretmen, veli ve okul yöneticileriyle buluşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın kez durağı Atakum İlkokulu oldu. Okula giriş anı teneffüs anıyla denk gelince bir anda öğrencilerin arasında kalan Başkan Taşçı’ya minikler yakın ilgi gösterdi.
YARINLARIMIZ İÇİN…
Öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, minik öğrencilerle uzun süre sohbet etti. Öğrencilerin sınıflarına dönmesinin ardından okul yönetimi ile bir araya gelen Başkan Taşçı, okul bahçesinde ve okul içerisindeki öncelikli eksikler hakkında bilgi aldı. Okulların fiziki koşullarındaki öncelikli eksiklerin belirlenmesi ve giderilmesi konusunda çalıştıklarını ifade eden Başkan Taşçı, “Söz konusu çocuklarımızın eğitimi ise, gerisi ancak teferruat olur. Bu anlamda gerek Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gerekse okulların yöneticileriyle sık sık bir araya geliyoruz. Atakum İlçesindeki eğitim seviyesinin daha da yukarı çıkması için ilk adımlardan bir tanesinin okullardaki fiziksel şartların daha da yukarıya çekilmesi olduğunun bilincindeyiz. Ülkemizin, bölgemizin, şehrimizin ve ilçemizin geleceğini belirleyecek olan minik yavrularımızı ne kadar iyi şartlarda yarınlara hazırlarsak, yarınlarımız da o denli güzel olur” dedi.
TAŞÇI’DAN ÖĞRETMENLERE ‘AÇIK KAPI’
Atakent İlkokulu Müdürü İlhan Yar ile birlikte sınıfları gezen Başkan Taşçı, burada da öğrencileri hediyeler ile sevindirdi. Sınıf öğretmenleriyle görüşen Başkan Taşçı, “Öğretmenleri tanımlarken, etrafına ışık saçarken kendilerini tüketirler şeklinde bir ifade kullanılıyor. Bu çok doğru bir tespittir. Ben de bir öğretmen eşi olarak nasıl bir mücadele içerisinde olduğunuzu biliyorum. Öğrencilerinizi kendi çocuklarınızdan ayırmadan severek, onların eğitimleri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak geleceğimizi inşa ettiğiniz için size minnettarız. Atakum Belediyesi olarak öğretmenlerimizin destekçisiyiz. Sizler için yapabileceğimiz ne olursa, kapımız sonuna kadar açıktır” diye konuştu.

 

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 Şok Haber Tüm Hakları Saklıdır.