logo

SOSYALLEŞEN KENT KAVAK

Son dönemlerde ilçeye alınan ciddi yatırımların yanı sıra ilçede sosyal yaşam alanlarının çoğalması ve ilçenin Sosyal Kent merkezi haline dönüştürdüğünü dile getiren Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu,” Göreve geldiğimde kızımın düğününü dahi düğün salonu olmadığı için açık alanda yapmak zorunda kaldım. Acil eylem planı ile ilçeyi adeta bir sosyal kent haline dönüştürdüm” dedi
Kavak’a yaptığı her çalışmada “Halka Hizmet Hakka Hizmet” anlayışı içinde çalıştığını ifade eden Başkan Sarıcaoğlu, “ Göreve geldiğimizde ilçemizde ciddi anlamda sosyal tesis sıkıntımız vardı hatta ailemizi alıp huzurlu bir şekilde oturup kafamızı dinleyebileceğimiz bir yer yoktu. Ekibimiz ile acil bir eylem planı gerçekleştirdik ve “Her Mahalleye Bir Park” projesini geliştirdik. Bu proje kapsamında her mahallemize birbirinden değerli parklar kazandırdık” dedi.
DÜĞÜNÜMÜZ AÇIK ALANDA YAPMAK  ZORUNDA KALDIM
Göreve geldiğinde ilçede bir düğün salonu olmaması nedeniyle kızının düğününü de açık alanda yapmak zorunda kaldığını anlatan Sarıcaoğlu, “Bir ilçe Belediye Başkanı olarak belki de en zor anı bu olsa gerek. Kendi kızımın düğününü ilçemizde düğün salonu bulunmadığım için açık alanda yapmak zorunda kalmam. İnanın o an yaşadığım utancı, hüznü ve ezikliği kelimelerle anlatamam. Benim hemşerim düğününü yapmak için ya ilçe dışına gidiyor ya da açık alanda yapıyordu. Konunun acilen çözülebilmesi için harabeye dönen ve yıkılmak üzere olan Belediyeye ait düğün salonunu tümüyle restore ettik ve lüks bir düğün salonumuz oldu. Tabi ki buda yeterli değildi çünkü tek bir düğün salonu yoğunluğa sebebiyet olacağı için hemşerilerimiz yine mağdur olacaktı. Büyükşehir Belediyemiz ile koordineli çalışmalarımız sonucu 19 Mayıs mahallemize büyük ve lüks bir düğün salonu daha yaptık. Göreve geldiğimde düğün yapılacak yer yoktu. Şimdi iki modern düğün salonumuz birden oldu” diye konuştu.
İLÇEMİZİN ADINA DURMAK YOK ÇALIŞMAYA DEVAM
Kavak halkına en iyi hizmeti vermeyi ilke haline getirdiklerini altını çizen Başkan Sarıcaoğlu, “Belediyelerin görevi elbette ki ulaşımı en iyi duruma getirmek ancak sadece ilçeye kilitli parke taşı döşeyerek insanların gözünü boyamak onları kandırmaktan ileri gitmezdi. Sosyal alanların yapımına başlayarak hem ilçe halkımızın vakit geçirebileceği ortamlar hem de gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak kalması için oturabilecekler kafeteryalarımız oldu. Birbirinden değerli ve özel parklarımız ile vatandaşlarımız her akşam aileleri ile güvenli ve huzurlu bir şekilde gezip dolaşabiliyor. Şu zamana kadar 10 tane yeni sosyal tesis inşa ettik. Bu sayı yeterlimi elbette ki değil her zaman dediğimiz gibi durmak yok çalışmaya devam. Benim hemşerilerime vermiş olduğum bir sözüm var. Kavak’ı çok iyi noktalara getireceğim” ifadelerinde bulundu.
Köksal ÖNER
şokhaber.net

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?