logo

ŞEHİTLER SAMSUNDA DUALARLA ANILDI

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101’nci Yıldönümü’ programı kapsamında, Samsun’un İlkadım ilçesindeki Kıranköy ve Asri Mezarlıktaki şehitlikte anma töreni düzenlendi.
Kıranköy Mezarlığındaki Garnizon Şehitliğinde düzenlenen anma töreni, anıta çelenk sunmasıyla başladı. Ardından saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı okundu.
ŞEHİTLİK MAKAMINA ULAŞTINIZ
Anma töreninde Şeref Defterini imzalayan Vali İbrahim ŞAHİN deftere, ’’Aziz Şehitlerimiz; Bu gün birlikte huzurunuza geldik, sizleri hürmetle anıyor ve huzurlarınızda saygıyla eğiliyoruz. Mukaddes Vatanımızın,  bölünmez bütünlüğü, milletin bağımsızlığı ve birlik ve beraberlik uğrunda, ölüme seve seve giderek, şehitlik makamına ulaştınız. Uğruna şehit olduğunuz, Türkiye Cumhuriyetimizin her köşesinde, sizleri minnet, şükran ve bağlılık duygularıyla anıyor, Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Şehitlerimize rahmet, Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhunuz şad olsun” satırlarını yazdı.
ŞEHİT MEZARLARININ ÜZERİNE KARANFİL BIRAKTILAR


Törene katılan şehit aileleri ve yakınları şehitlerin mezarlarını ziyaret edip, mezarların üzerine karanfil bıraktı  Kıranköy Mezarlığı Garnizon Şehitliği ziyaretinin ardından, Asri Mezarlığı Şehitliğine geçen  protokol üyeleri, burada bulunan şehit mezarlarını da ziyaret ederek karanfil koydu. Şehit mezarlıklarında şehitlerimiz adına Kuran-ı Kerim okundu. Şehit aileleri ve yakınları ile yakından ilgilenen Sayın Valimiz, şehit ailelerinin acılarını paylaştı.
SAMSUN PROTOKOLÜ ANMA TÖRENİNE KATILDI


Şehitleri Anma Günü kapsamında Kıranköy ve Asri Mezarlıktaki Şehitlikte  düzenlenen programa Vali İbrahim Şahin ile birlikte, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Erol TosuN, Adalet Komisyon Başkanı Kemal Alver, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Fahri Gülay, Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Vali Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırım, Haluk Şimşek, İlkadım  Kaymakamı Turhan Atlamaz, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Canik Kaymakamı İlhan Turgut, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli  Albay  Ercan Yaşin, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Sg. Alb. Murat Özer, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, protokol üyeleri, siyasi partilerin il başkanları, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği üyeleri, Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri Vakfı üyeleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı üyeleri, şehit aileleri ve yakınları, kamu kurum, kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Köksal ÖNER
şokhaber.net

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?