logo

SAMULAŞ’tan ‘EĞİTİM’ Seferberliği

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ’a bağlı toplu ulaşım araçlarında görev yapan otobüs sürücüleri, eğitim dolu bir haftayı geride bıraktı.
Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. Eğitim ve İnsan Kaynakları Birimi tarafından planlanan ve uygulamaya konulan eğitim programları, geçtiğimiz hafta başladı.
ACİL DURUM PROSEDÜRLERİ
Büyükşehir Belediyesi SASKİ Seminer Salonu’nda gerçekleşen 4 gün süren teorik eğitimlerin yanısıra 2 gün de araç başında uygulama eğitimi yapıldı. Eğitimlerde, SAMULAŞ teknik personeli tarafından, ‘Acil Durum Prosedürleri, Mevcut Sistemdeki Araçlara Ait Bilgilendirme ve Teknik Eğitim, İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, Uygulamalı Otobüs Arıza’ eğitimleri verildi.
SOSYOLOG FATMA BEGÜM ÖZEL’DEN ‘İLETİŞİM BECERİLERİ’ EĞİTİMİ
Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığı’nda görevli Sosyolog Fatma Begüm Özel de, ‘İletişim Becerileri, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Farkındalık’, Samsun Valiliği Yerel Eşitlik Birimi’nde görevli Sosyal Hizmet Uzmanı Hicran Karadoğan tarafından da, ‘Cinsiyet Eşitliği’ başlıkları altında eğitimler gerçekleştirildi.
SASKİ’deki eğitimlerin son gününde ise Samsun Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Alpaslan İlbaş, ‘Trafik Şube, Trafik Kuralları ve Trafik Emniyeti’ konularında otobüs sürücülerini bilgilendirdi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?