logo

SAMULAŞ’ta ‘YAZ’ Tarifesi Başlıyor!…

Samsun’da ulaşım hizmetlerini sunan SAMULAŞ, 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren ‘Yaz Sefer Programı’nı uygulamaya başlayacağını duyurdu.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ), yaz döneminin başlaması ve okulların kapanmasıyla beraber değişen ulaşım talepleri doğrultusunda tramvay, ekspres ve ring hatlarında 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren Yaz Sefer Programı’nı uygulamaya koyacak.
TRAMVAYLARDA HAREKET 6 DAKİKADA 1…
SAMULAŞ’tan yapılan açıklamada, ‘Tramvay, Ring ve Ekspres Otobüsleri’nde yaz sefer programı uygulamasına geçildiği belirtilerek kamuoyuna şu bilgiler verildi: “24 Haziran Pazartesi gününden itibaren hafta içi yoğun saatlerde tramvaylar 6 dakikada bir hareket etmeye başlayacak. Yine 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren, Ondokuz Mayıs Üniversitesi-Belediyeevleri arası hizmet veren E1 ekspres otobüsleri yoğun saatlerde 10 dakikada bir karşılıklı hareket edecek.
E3, E4 VE E5 EKSPRES HATLARI
Belediyeevleri ile Baruthane-Kalkancı güzergâhında hizmet veren E3 hattı yoğun saatlerde 10 dakika, Büyük Cami-Araştırma Hastanesi güzergâhında hizmet veren E4 Ekspres hattı yoğun saatlerde 15 dakika, Ondokuzmayıs Üniversitesi-Araştırma Hastanesi-Otogar güzergâhında hizmet veren E5 Ekspres hattı 10 dakika aralıklarla hareket edecek.”
TERMİNAL SEFERLERİNDE DEĞİŞİKLİK YOK
SAMULAŞ açıklamasında ayrıca, ringlerde de yaz saati uygulaması nedeniyle değişiklikler yapıldığı belirtildi. Açıklamada, “Yaz aylarında şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşların etkilenmemesi için terminal hatları sefer saatlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak” denildi.
TELEFERİK’TE DE YAZ UYGULAMASI
Açıklamada ayrıca, Batı Park’ta yer alan Teleferik İşletmesi’nin de saatleri değiştirildiği belirtilerek, “Kış uygulamasında saat 12.00 – 21.00 saatleri arasında hizmet veren teleferik, yaz uygulamasıyla birlikte 10.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet verecek” bilgisi verildi.
TRAMVAY GAZETESİ VE SAMULAŞ.COM.TR
Tramvay, ekspres ve ringlere ait detaylı sefer programlarına Tramvay Gazetesi’nden veya SAMULAŞ’ın resmi internet sayfası olan ‘www.samulas.com.tr’den ulaşabilecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?