logo

SAMSUN TÜRKİYE’NİN RUSYA’YA AÇILAN KAPISIDIR

Vali Osman Kaymak, Sheraton Grand Otel’de düzenlenen Krasnador-Samsun uçuşları tanıtım toplantısına katıldı.
Krasnador-Samsun uçuşları tanıtım toplantısına ayrıca, On Birinci Kalkınma Planı Karadeniz Bölge Toplantısı için ilimize gelen Zonguldak Valisi  Ahmet Çınar, Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, Recep Yüksel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Zennube Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi Kültür işleri Dairesi Başkanı Necmi Çamaş, iş insanları ve Krasnador’dan gelen heyet katıldı.
BİZLERİ FAZLASIYLA MUTLU ETTİ
Toplantının açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yaptığı konuşmasında, “İlk sefer ile gelen misafirlerimizi Samsunumuzda ağırlamak, onlarla vakit geçirmek bizleri fazlasıyla mutlu etti. Bu iki yakın coğrafyanın bu dostluğu gelişerek devam etmesini temenni ediyorum. Şehrimize hoş geldiniz” dedi.
TÜRKİYE’Yİ VE BİZLERİ TANIYIN
Vali Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, “Değerli misafirlerimiz hepinize öncelikle şehrimize hoş geldiniz diyorum.  Değerli arkadaşlar; Bu projenin hayata geçirilmesinde şüphesiz Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’ın büyük katkıları var. Rusya’daki dostlarımızın da buna cevap vermesi ve birlikte hareket etmesiyle bu projeyi anlamlı ve sürdürülebilir hale getirmiştir. Çok değerli misafirlerimiz, biz iki ülkenin vatandaşları olarak, işbirliği ve ticaret yapmak, kültürlerimizi ve birbirimizi tanımak durumundayız. Bizde bir söz vardır. ‘insanlar birbirlerine tanıdıkça severler’ o anlamda birbirimizi tanıdıkça, birbirimize daha çok seveceğimize inanıyorum. Samsun Türkiye’nin Rusya’ya açılan kapısıdır. Lütfen bu kapıyı çok iyi kullanın. Türkiye’yi ve bizleri tanıyın. Ben birbirimizi tanıdıkça bir çok alanda, değişik sektörlerde işbirliği yaptıkça dostlukların gelişeceğine yürekten inanıyorum“ diye konuştu.
ÇABALARIMIZ KARŞILIK BULSUN
Türkiye’nin ve Samsun’un büyük bir potansiyeli var olduğunu açıklayan Vali Kaymak Bugün bu potansiyeli Rus dostlarımızla birlikte kullanmak istiyoruz.  Aslında Rusya’nın ve Türkiye’nin dostluğu bugün Sayın Cumhurbaşkanımız ve Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin ile birlikte Akkuyu Nükleer Santrali’nin inşaat temelini attılar. Bundan dolayı bu dostluk gelecek yıllara sahi olarak köklü bir şekilde devam edecektir. Bu vesileyle inşallah bu dostluğa inanıyoruz. Bu karşılıklı uçak seferlerini sürdüreceğiz. Samsun Valiliği olarak da biz bu projenin arkasındayız. Samsunlu iş insanı kardeşlerimiz ve Rusya’dan gelen misafirlerimiz lütfen bu geliş ve gidişi kuvvetlendirin. Çabalarımız karşılık bulsun. Ben bu vesileyle misafirlerimize tekrar hoş geldiniz diyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.
Konuşmaların ardından, Krasnador-Samsun arasında karşılıklı yapılacak olan uçuş protokolü Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Rusline Havayolları Geliştirme Dairesi Başkanı Alexey Donchenko arasında imzalandı.
Köksal ÖNER
şokhaber.net

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?