logo

SAMSUN TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Samsun 4500’den fazla olan toplam yatak kapasitesi ile bugün Türkiye ortalamasının üzerinde bir rakama ulaşmıştır. Şehrimiz sağlıkta son 12 yılda adeta çığır atladı” dedi.
Sağlık Bakanlığı’nın 2016 yılı içerisinde dağıtımını yapacağı 836 Ambulansın üçüncü anahtar teslim töreni Samsun’da yapıldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Hikmet Selçuk Gedik ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın katılımıyla Batıpark Olimpiyat Kompleksi alanında yapılan törenle 80 adet ambulansın 11 ile dağıtımı yapıldı.
SAMSUN SAĞLIKTA ÇIĞIR ATLADI


Törenin açılış konuşmasını yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Son 12-13 yıl içerisinde AK Parti iktidarları döneminde Samsunumuz sağlık hizmetleri açısından Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir standarda kavuşmuştur. Özellikle özel hastanecilik ve bu hastanelerdeki yatak kapasitesi konusunda şehrimiz devlet ve özel hastane toplam yatak kapasitesi 4 bin 500’ün üzerine çıkarak Türkiye ortalamasının üzerinde bir kapasiteye ulaşmıştır. Bu hizmetlerin Samsun’a kazandırılmasında katkıları olan başta kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız, Sağlık Bakanımız olmak üzere bütün Sağlık Bakanlığı camiasına şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.
11 KENTTE HİZMET VERECEK
Konuşmaların ardından protokol tarafından 11 kentte hizmet verecek ambulansların anahtarları şoförlerine teslim edildi ve 80 adet ambulans sirenler eşliğinde yola çıktı. Dağıtımı yapılan ambulanslardan 10 adedinin Samsun merkez ve ilçelerinde kullanılacağı öğrenildi.
Köksal ÖNER
şokhaber.net

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?