logo

SAMSUN KUDÜS İÇİN YÜRÜYOR

Samsun Milli İrade Platformu Sözcüsü Nejdet Güneysu Platform adına basın açıklaması yaparak Kudüs’te yapılan katliam ve şiddetle ilgili:
“Kudüs’te yaşanan zulme,  Kudüs ün İsrail tarafından işgaline ve müslümansızlaştırma çabalarına sessiz kalamayacaklarını” ifade ederek; “Samsun Kudüs için Yürüyor…” dedi.
“Tüm mazlum ve sessiz coğrafyalar için; ezilen, baskıya maruz bırakılan, ailesi, katledilen Filistinliler için ve nihayetinde  İslam’ın ilk kıblesi olan Kudüs ün özgürlüğü için yürüdüklerine” dikkat Çeken Güneysu; “Milli irade platformu yarın 11 Mayıs Cuma Günü saat 15.30 da Çiftliğin Lise Caddesi girişinden başlayarak, Çiftlik Caddesi takip ederek Cumhuriyet Meydanı’na Kudüs için yürüyeceğiz. Cumhuriyet meydanında bir basın açıklaması yaparak aynı saatte Yenikapı’daki mitinge canlı olarak bağlanılacağız. Milli irade Platformu oluşturan 80’e yakın sivil toplum kuruluşu bütün; Samsunluları bu yürüyüşe destek vermeye çağırıyor. Kudüs için sesimizi en şiddetli şekilde duyurmamız gerektiğini ifade ediyorum” dedi.
Nejdet Güneysu tüm Samsun halkını ilk kıblemiz ve üç dinin merkezi olan Kudüs’ün İsrail-ABD işbirliği ile Siyonizm’in işgaline müsaade etmeyeceklerini ve Samsun halkının bu konuda sesini yükseltmesi için yürüyüş  ve  basın açıklamasına katılmalarına davet ettiklerini ifade etti.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?