logo

SAMSUN AMİSOS CAFE’DE OPERA!

Uluslararası Neyzen Tevfik, Bafra 7. Edebiyat ve Şiir Festivali için 05-07-07-Ekim2018 tarihlerinde Bafra’ ya gelen yurt içi ve dışındaki şair, yazar ve akademisyenler; 6 Ekim Cumartesi günü akşamı, Samsun Amisos Cafe’de akşam yemeği yediler.
Yemekte; Dağıstan Özerk Cumhuriyetinden festivale katılan; Gülbağdat Kapurovna, şair ve yazar arkadaşlarına bir sürpriz yaparak; müziksiz ve solo olarak bir Opera şarkısı seslendirdi.
Yemekteki konuklar, beğenilerini alkışlarıyla dile getirdi. Samsun Amisos Cafe’ deki akşam yemeğine; yurt içi ve dışı şair, yazar ve akademisyenler, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat, Bafra Şiir Kulübü Başkanı, şair Fatma Hatun Esen, Dr. Naci Şen ile Neyzen Tevfik Kolaylı Kutlama Komitesi üyeleri ve davetliler katıldı.
Yemekte ayrıca Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel’e de Festivale verdiği destekten dolayı Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi.
Haber: Oktay Zerrin- Samsun- Bafra Festival Kutlama Komitesi Basın Sözcüsü
şokhaber.net
GÜLBAĞDAT KAPUROVNA KİMDİR?
22 Haziran 1953 tarihinde, Dağıstan Özerk Cumhuriyetinin Hamavyurt Köyünde dünyaya geldi.
Dağıstan Devlet Pedgoji Üniversitesinin Filoloji Fakültesinden mezun oldu. 30 yıllık pedagoji iş deneyimi var. 13yaşından başlayarak şiir yazıyor. Şiirlerini Kumıkve Rus Dillerinde yazıyor.
Şiir ve nesirleri; Azerbaycan Türkçesinden, Çeçen Dilinden, Türkiye Türkçesinden, Özbek Türkçesinden, Kırgız Türkçesinden; Dağıstan Millî Dillerine çeviri yapıyor.
Kumık Dilinde 2 şiir eseri yayınlanmıştır. Eserleri adları “Çeçilmeden Sırlarım” (Çözülmeyen Sırlarım) ve “Syuyuvrıyu Sesi ” (Aşkın Sesi) dir.
2012 yılı Dağıstan Yazarlar Birliği, 2014 yılı ise Rusya Federasyon Gazeteciler Birliğinin üyesidir.

Oktay Zerrin paylaştı: 8 Ekim 2018 Pazartesi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?