REFERANSLI YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE BAĞIMSIZ DENETİCİLER ŞUBESİ’NİN AÇILIŞI YAPILDI

19 Nisan 2014 - 01:47

SAMSUN VALİSİ REFERANSLI YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE BAĞIMSIZ DENETİCİLER ŞUBESİ’NİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, sekiz ilde şubesi bulunan ve Türkiye’nin en geniş denetim ağına sahip bağımsız denetim firması Referanslı Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Deneticiler Şubesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış töreni öncesi bir konuşma yapan eski Vergi Dairesi Başkanı Referans Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetici Şuayip SEVGİ, “Şirketimiz 1999 yılında Maliye Bakanlığı’nda üst düzey görevlerde bulunmuş üç tane hesap uzmanı arkadaşımızın ortaklığıyla kurulmuş bir şirkettir. Ankara merkezli Referanslı Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Anonim Şirketi’nin İstanbul, Bursa, İzmir, Konya, Gaziantep, Adana ve Samsun’daki şubeleriyle, ülkemizin ekonomik büyüklük bakımından belli başlı illerinde siz değerli mükelleflerimize yerinden kaliteli hizmeti sunmayı amaç edindik. Bu gün de Samsun’umuzda uzun uğraşlardan sonra bir Vergi Müfettişi arkadaşımızla birlikte bir araya gelerek Samsun’daki Referanslı Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Deneticiler Ofisimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Öncelikle Samsun’umuza, mükelleflerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Samsun Valisi Hüseyin AKSOY yaptığı konuşmasında, “Bu gün Samsun’da uluslararası standartlarda hizmet vermeyi kendisine ilke edinen ve bu amaç doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştiren bir denetim firmasının şubesini açıyoruz. Türkiye’de hızlı bir değişim ve dönüşüm var. Uluslararası alanda rekabet edebilen önemli şirketlere sahip Türkiye’nin Samsun ölçeğinde de bu anlamda kendisini geliştiren ve büyüten önemli şirketler var. Samsun, Türkiye’ye baktığımızda vergi sıralamasında 13’ncü sıradadır. Tahakkukda ve tahsilat da farklı oranlar olmakla birlikte 11. ve 14’üncü sırada gidip gelmektedir. Bu da Samsun’un kent ekonomisinin Türkiye içerisindeki yerini ifade etmesi bakımından büyük önem taşımaktadır.

Samsun’daki firmalar kendilerini geliştiriyor ve büyütüyor. Özellikle önümüzdeki yıllarda sermaye piyasası içerisinde yer alabilecek olan firmalarımızın sayısının artması ve uluslararası standartlarda hesaplarını tutuyor olması büyük önem taşıyacaktır. Bu yönüyle kendisini daha iyi bir noktaya taşımak isteyen firmalar açısından da bu tür nitelikli kurumlarla iş birliği içerisinde çalışmaları onlara önemli bir hizmet sunacaktır. Bu gün burada açılışını gerçekleştireceğimiz firmada Samsun’un ekonomik yaşamına önemli bir katkı sunacak, destek sağlayacak ve önemli çalışmalar gerçekleştirecek bir kurum olarak yerini alacaktır.

Özellikle bu firmanın üç kurucu ortağı bulunmaktadır. Samsun’da böyle bir yatırımı, böyle bir fırsatı bizlere gösterdikleri ve bu kurumun şubesini burada açtıkları için kendilerine teşekkür ediyorum. Bu firmamızın hayırlı olmasını diliyorum. Ben emeği geçen, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, protokol üyeleriyle birlikte açılış kurdelasını  keserek Referanslı Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Deneticiler Şubesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa ayrıca, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan ÇAKIR, İlkadım Kaymakamı Ahmet NARİNOĞLU, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki MURZİOĞLU, Eski İl Genel Meclis Başkanı Mustafa KARAKURT, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 Şok Haber Tüm Hakları Saklıdır.