logo

PİYASADAKİ SPEKÜLATÖR FİRMALARA DENETİM!…

Ticaret İl Müdürü Vekili Cemil Kocaoğlu, Vali Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette, Ticaret İl Müdürü Vekili Cemil Kocaoğlu, Vali Osman Kaymak’a piyasada dolar artışını bahane ederek haksız fiyat artışına ilişkin denetimlerle ilgili bilgi verdi.
Vali Osman Kaymak konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; “Bilindiği üzere ‘Ticari reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına dair Yönetmelik’ 31.08.2018 tarihli ve 30521 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu değişiklik ile Anılan Yönetmeliğin bahsi geçen EK-A bölümüne, “19) Girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket ederek tüketiciye sunulan mal veya hizmetin satış fiyatında artış yapmak” şeklinde bir bent eklenmiştir.
Son dönemde finansal piyasalardaki geçici dalgalanmaları fırsat gören bazı spekülatörlerin çeşitli ürün ve ürün gruplarında arz-talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışları yapıldığı duyumları üzerine Bakanlığımızca, yukarıda anılan yönetmelik hükümleri çerçevesinde denetimler başlatılmıştır.
İlimiz genelinde dolar üzerinden ve doları bahane ederek fiyatına zam yapanlara karşı bu denetimler yapılacaktır” dedi.
şokhaber.net

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?