logo

Özel Öğrencilerden Bir Sosyal Sorumluluk Hareketi

Her geçen gün artan çevre ve hava kirliliği; her ülkeden, her yaştan insanı olumsuz etkiliyor. Bilim adamlarının dünyanın hızla yaşanması güç bir gezegen haline geldiğini, eğer gerekli adımlar atılıp önleyici tedbirler alınmazsa sürecin çok daha hızlı ve acı verici olacağını belirten açıklamaları pek çok insanı harekete geçirdi.
Samsun Özel Eğitim Uygulama Okulu III’ üncü Kademe öğrencileri, öğretmenleri tarafından bazı sivil toplum örgütleri ve spontane gelişen sosyal sorumluluk hareketleri; bu noktadan yola çıkarak doğayı koruyucu tedbirleri yaygınlaştırmak için çevre temizleme eylemleri başlattılar. Günden güne insanlardaki farkındalığı artıran bu eylemlere özel öğrenciler de katıldı.
SAHİL TEMİZLEME ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Samsun Özel Eğitim Uygulama Okulu III’ üncü Kademe öğrencileri, öğretmenleri Pınar Kınalı, Nurdan Arık, Burcu Baloğlu, Osman Turan, Tuba Yalmancı, Seher Aksuoğlu ve uzun dönem projesi ile gönüllü olarak okulda çalışan Alina Tranegger eşliğinde Samsun Atakum ilçesi Çobanlı İskelesi civarı boyunca sahil temizleme etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliği düzenleyen öğretmenlerden Pınar Kınalı; bunun sadece başlangıç olduğunu, daha fazla etkinlikle öğrencileri ile birlikte bu projenin süreceğini ve farkındalığı artırmak için Samsun ‘da her yerde olacaklarını söyledi.
Köksal ÖNER

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

#

Özel Öğrencilerden Bir Sosyal Sorumluluk Hareketi” için 1 yorum

  1. antikvarReics : diyor ki:

    https://waterloo-collection.ru/category/velikobritaniya/holodnoe-oruzhie-epohi-napoleonovskih-vojn-velikobritaniya/ – Сабли, шпаги, кортики (эпоха Наполеона) Сабля появилась в Великобритании во второй половине 18 века (сабля сменила кавалерийский палаш), ее расцвет приходится на эпоху Наполеоновских войн (1799-1815 гг.). В основной массе она была предназначена для кавалерии. Кавалерийский образец сабли 1796 года считался наиболее приемлемым для того времени. Его долго проектировали, но в конечном итоге в данной сабле были замечены существенные недостатки, они в наибольшей степени проявились в битве на поле Ватерлоо 18 июня 1815 года против французской конницы императора Наполеона Бонапарта. Сабля была задумана как наиболее легкий и манёвренный вариант, но в этом и была ее слабость, французские сабли и палаши, более утяжеленные наносили британцам смертельные ранения, в свою очередь британцы могли ответить лишь легкими ранениями французским конникам. Британскую саблю купить в Москве, которая будет относиться к тому периоду не сложно, конечно в основном массе это будут сабли для рядового состава, офицерские экземпляры сабель более редкие и цена на них будет выше.

    Магазин военного антиквариата Ватерлоо https://waterloo-collection.ru – waterloo-collection.ru Катаны, сабли, вакидзаси, мечи, шпаги, син-гунто, кай-гунто и многое другое