logo

ORTAK BULUŞMALARINDA SÖZ MÜTEAHHİTLERİN

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç göreve geldiği andan itibaren hayata geçirdiği, oldukça dikkat ve takdir toplayan Ortak Akıl buluşmalarına devam ediyor.
Alparslan Türkeş Parkı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantılarda Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve ekibi bu kez Bafralı Müteahhitlerin bir kısmı ile bir araya geldi. İstişare toplantısına Ak Parti Bafra İlçe Başkanı İbrahim Semiz, Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Yüryaşar da katıldı.
TÜM MÜTEAHHİTLERİMİZLE GÖRÜŞECEĞİZ
Bafra’mızı ilgilendiren düşünce ve tavsiyelere her zaman ihtiyacımız var tüm kesimlerle bir araya gelmeyi sürdüreceğiz şeklinde düşüncelerini ifade eden Başkan Kılıç, “Ortak akıl buluşmalarımız kapsamında bu günde ilçemizde bulunan müteahhitlerimizin bir kısmı ile istişare yaptık. Daha fazla kişiye söz hakkı verebilmek adına Bafra’mızdaki müteahhitlerimizle gerçekleştireceğimiz toplantılarımızı ikiye ayırdık. Kalan müteahhitlerimizi de davet edip onlarında görüş ve önerilerini alacağız” dedi.
HUKUKUN DIŞINA ÇIKMADAN ÇÖZÜM BULMAK
Müteahhitlerimizin yaşadıkları sorunları kendi ağızlarından dinlemek için söz konusu toplantıyı tertip ettiklerini belirten Başkan Kılıç, “İlgili personelimize inşaat ruhsatı ve iskân raporu almaya geldiklerinde müteahhitlerimize hukukun ve kuralların dışına çıkmadan bir an önce sonuç alınması için gayret göstermeleri talimatını verdim. Bizler görevimizi yaparken ilçemizdeki müteahhitlerimiz ya da esnaflarımızın gözünden bakmaya çalışıyoruz. İnşaat sektöründe başta imar olmak üzere yapmamız gereken çok çalışma var. İmar affı ile beraber gelişmeler daha hızlı oldu. Devlet hastanesi civarında imara açılacak bölgedeki süreci hızlandıracağız. Buradaki yapılaşmanın Bafra’ya önek olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu
BİRLİKTELİĞİMİZ DAİMA DEVAM ETTİRECEĞİZ
Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın göreve gelmesi ile birlikte ilçedeki Sivil Toplum Örgütleri ve Meslek gruplarıyla bir araya gelmeye devam ettiklerini belirten Ak Parti Bafra İlçe Başkanı İbrahim Semiz ise, “ Ortak Akıl Buluşmalarında bizler de teşkilat olarak bir eksiğimiz olup olmadığını gözlemliyor, beklentileri ve istekleri dinliyor çözüm noktasında üzerimize düşeni yerine getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.
Müteahhitlerle yapılan istişare toplantısı karşılıklı görüş alış verişi şeklinde devam etti. Başkan Kılıç ilçedeki diğer müteahhitlerle bir araya gelmeye devam edecek.
Köksal ÖNER
şokhaber.net

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?