logo

ORDU İKİZCE’LİLER İFTARDA BULUŞTU

Samsun’da faaliyet gösteren ordu İkizceliler kültür ve yardımlaşma derneğince, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in himayelerinde düzenlenen,2.geleneksel iftar programı samsunda yaşayan İkizcelilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.
Canik Belediye başkanı Osman Genç’e fahri üyelik beraatının da takdim edildiği programa; İkizce belediye başkanı Bahri Söğüt, İlkadım Belediye başkan yardımcısı Yahya Çınkıl, Canik belediye başkan yardımcısı Alican Usta, İkizce Eski belediye başkanı Birol Kaygı, TSE Samsun Belgelendirme Müdürü Erol Kaygı, Valilik protokol müdürü Kenan Akçay, Ünye Ticaret ve Sanayi odası meclis başkanı Tuncay Sağlam, İkizce müftüsü Mustafa Türken de katıldı.
Dernek başkanı Yakup Mert, Samsun da 3500-4000 civarında İkizce’li yaşadığını belirterek, amaçlarının Samsun ilinde yaşayan İkizcelilerle birlik beraberlik içersin de, atma değer yaratarak, kamu yararına sivil inisiyatifler geliştirmek olduğunu belirtti.
İkizce Belediye başkanı Bahri Söğüt ise yaptığı konuşma da, emeği geçenlere teşekkür ederek, katılımcıların ramazanı şerifini kutladı.
Canik Belediye Başkanı Osman Genç yaptığı konuşmada; bu an itibarı ile fahri hemşehrisi olduğum, ordu İkizcelilerle birlikte bu manevi ortamda iftar açmanın mutluluğu içerisinde olduğunu belirterek, bu muhteşem atmosferden dolayı dernek yönetimini tebrik etti. Şehrimize farklı coğrafyalardan gelen insanlarımızın, bu şehrin üretimine, kültür ve medeniyetine ciddi katma değerler yaratarak, kültürel zenginliğimizi artırmaktadır. İşte bu anlamda sivil toplum örgütlerinin bu tür sosyal faaliyetleri büyük önem arz etmektedir. Samsun İkizceliler derneğinin de son zamanlar da, yaptığı faaliyetlerle hemşehri dernekleri arasında dikkat çekmeye başladığını belirten GENC, her zaman olduğu gibi, sivil toplum kuruluşlarını desteklemeye devam edeceğini de ifade ederek, hepimizin ortak paydasının Samsun ve Türkiye olduğunu ifade etti.
Ayrıca programda Canik belediye başkan yardımcısı Alican Usta’ya teşekkür plaketi takdim edildi.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?