logo

OMÜSEM’de Arabuluculuk Eğitimi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (OMÜSEM), Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk konulu eğitim düzenledi.
13 Mart’a kadar devam edecek olan eğitim OMÜSEM binasında Prof. Dr. Mustafa Tiftik, Prof. Dr. Ali Rıza Aydın, Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, Doç. Dr. Onur Bekiroğlu, Yrd. Doç. Dr. Ali Türkmen, Yrd. Doç. Dr. Ali Ekin, Yrd. Doç. Dr. Ayşenur Büyükgöze Kavas ve Yrd. Doç. Dr. Nurhayat Yoloğlu tarafından verilecek.
Verilecek eğitim arabuluculuk yoluyla hukuk uyuşmazlıklarının çözümlenmesinde aktif rol ve sorumluluk üstlenecek hukukçulara usul ve metodolojik yönden bilgi vermeyi amaçlıyor Aynı zamanda katılımcıların” Arabuluculuk Yetki Belgesi” almalarını sağlıyor.
Eğitimde verilecek ana başlıklar ise şöyle; “Arabuluculuğa Elverişli Alanlar-Yargılama Sürecinde Arabuluculuk Prosedürü -Arabuluculuk İçin Elverişli Konular-Müzakere ve Yapılması Gereken İşlemler-Anlaşma Halinde, Uzlaşma Metninin Tanzimi ve Hukuki Niteliği-Öfke Kontrolü ve Sosyal Psikoloji ile Sorun Çözme Becerileri-Toplantı Yönetimi ve Etkili İletişim-Müzakere ve Müşavere Yöntemleri -Arabuluculuk Sürecinde Etik Kurallar-İletişim Becerileri ve Beden Dili –Psikoloji-Gelişim Psikolojisi-Kişilik-Davranış Bozuklukları-Sorun Çözmede Uygulanacak Hukuki Yöntemler ve Etik Kurallar”

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?