logo

OMÜ’LÜ ÜLKÜCÜLERDEN BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ…

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde bir araya gelen Ülkü Ocakları’na bağlı yüzlerce öğrenci, Kurupelit Kampüsü içinde “Bayrak Yürüyüşü” yaptı.
Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı Üniversite başkanlığı başkanlığında organize edilen Bayrak Yürüyüşüne 19 Mayıs Üniversitesinde faaliyet gösteren 10 öğrenci topluluğu destek verdi. İlahiyat Fakültesi önündeki nizamiyede başlayan yürüyüş, “Ne mutlu Türküm diyene”, “Vatan sana canım feda” sloganları eşliğinde OMÜ Yaşam Merkezi önünde son buldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ve Andımız okumasının ardından basın açıklaması düzenlendi.
Yürüyüşe Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Aslan Kösef, 19 Mayıs Üniversitesi Genel Sekreteri Menderes Kabadayı, 19 Mayıs üniversitesinde eğitim gören Samsunspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe taraftar grupları katıldı.
Ülkü Ocakları adına basın açıklaması düzenleyen Samsun Üniversiteler Birim Başkanı Serdal Ciba, “Biz ülkücülerin en büyük amacı toplumun mihenk taşlarının arasından yayılarak, millet dediğimiz o KUT’saliyeti bölmek isteyenlere karşı tek bilek tek yürek ve tek ruh olduğumuzu gösterebilmektir.  Kavgamız budur asla terk etmeyeceğimiz fikir, Ülkü budur…Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in emri üzere çıktığımız bu yolda hiç bir zaman yılmadık.. “Sen mi kurtaracaksın bu vatanı ?” diyenlere cevabımız her zaman “gerekirse evet!” Oldu. “Bırakın bu çağlar öncesi Vatan Millet Sakarya Edebiyatı’nı “ diyenlere cevabımız “inadına vatan, inadına millet, inadına Sakarya !” Oldu… Bizler yola çıkarken Atamızın o altın nasihatini hiç unutmayanlarız: “Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti’ni kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!” İşte böyle güzel kardeşlerim. benim, bizim, sizin asla unutmaması gereken parola budur..  Atamızın bize emaneti budur. Bizler kapısının önünü temizlemeden Vatanını temizleyemeyeceğini bilenleriz. Ve bu kapının önü hepimizin. Ondokuz Mayıs Üniversitesi hepimizin! Bizler burada tek yumruk olursak, bizler burada birbirimizi sayar, seversek, aynı vatanın evladı olduğumuz bilinciyle hareket edersek bu bileği kimse bükemez. Bileği bükülmeyenin bileği öpülmeye layıktır. Alnımızda bayrağımız, gönlümüzde İmanımız şahidimiz olsun! Birliğimizin, dostluğumuzun, kardeşliğimizin bitmemesi, hep ileriye gitmesi için elimizden geleni fazlasıyla yapmaya hazırız. Hep birlikte başlattığımız bu kültürün kuvvetlenerek nesillerce devam etmesi dileğiyle. Allah yâr ve yardımcımız olsun” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?