logo

OMÜ’DEN SINAV TARİHİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA!

OMÜ Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. İzzet Akça, sınav tarihi ile ilgili yaptığı açıklamada;
22 Mart 2018 Perşembe günü Samsun yerel basınında, AK Parti Samsun İl Kongresi sebebiyle Üniversitemiz sınav programının değiştirilerek sınavların bir gün sonrasına ertelendiği iddiasına yer verildiği görülmüştür.
OMÜ UZEM (Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi) tarafından, sınav programı uyarınca 24 Mart 2018 günü yapılması planlanan ortak derslere ait vize sınavı, aynı gün Cumhurbaşkanımızın ilimizi ziyareti sebebiyle oluşacak trafik yoğunluğundan öğrencilerimizin etkilenerek mağdur olmamaları amacıyla 25 Mart 2018 Pazar olarak güncellenmiştir.
Söz konusu güncelleme, Üniversitemizin karar mekanizmasındaki her süreçte aktif olarak yer alan OMÜ Öğrenci Konseyi Başkanlığı’nın talebi ve öğrenci odaklılık anlayışıyla gerçekleştirilmiştir. Dolayısıyla OMÜ Öğrenci Konseyi’nin talebiyle hayata geçirilen bu güncelleme, geçmişte yaşanan tecrübeler ışığında Cumhurbaşkanımızın ziyareti nedeniyle ilimizde yaşanacak trafik yoğunluğundan ve güvenlik gerekçesiyle kapanacak yollardan öğrencilerimizin sınavlara yetişememesi ihtimaline karşın alınmış bir tedbirden ibarettir. Öğrencilerimizin mağduriyetini engellemeye yönelik halisane bir çabayı farklı şekillerde yorumlamak ve başka noktalara çekmek zorlama bir bakış açısının ürünüdür.
Akademik kaygı ile yapılmış bu güncellemenin siyasi malzeme yapılmaya çalışılması üzüntüyle karşılanmıştır.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?