ÖĞRENCİLERİN KARNELERİ VALİ KAYMAK’TAN

08 Haziran 2018 - 17:34

2017-2018 eğitim-öğretim yılı sona erdi. Öğrenciler karnelerini alarak yaz tatiline girdiler.
Vali Osman Kaymak, Baruthane Ortaokulu 2017-2018 eğitim-öğretim yılı sonunda düzenlenen karne törenine katıldı.
Karne merasiminde Baruthane Ortaokulu Müdürü Süleyman Çiftli yaptığı konuşmasında, “01 Temmuz 2017 yılında açılan okulumuzun birinci öğretim sezonunu başarıyla tamamlamasının onurunu yaşıyoruz. Bizlere emanet edilen sevgili öğrencilerimizi bugün velilerimize kısa süreliğine de olsa teslim ediyoruz. Bir yıllık süre boyunca birinci önceliğimiz öğrencilerimizin mutlu olmalarını sağlamının yanında, 2030 yıllarında ülkemizi yönetecek nitelikli bireyleri yetiştirmek oldu. Okulumuz bir yıl gibi kısa süre önce açılmasını rağmen öğrencilerimizin tamamına yakını, 17 spor kulübünden birinde tercihleri doğrultusunda düzenli spora devam etmektedir. Aynı zamanda öğrencilerimiz 16 sanat atölyesinden birinde de bir beceri eğitimi almaktadır. İngilizce ağırlıklı eğitim yapılan okulumuzda 05-15 Temmuz tarihlerinde, Danimarka, Meksika, İtalya, Romanya ve okulumuzdan 52 öğrenci 11 yabancı 25 öğretmenin katılacağı ülkemizde bir ilk olan uluslararası dil kampı programı yapacağımızı paylaşmak istiyorum. Ana hedefimiz okulumuzdan mezun olan her öğrencinin yurt dışında kendini rahatlıkla ifade edeceği bir dil becerisini onlara kazandırmaktır” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen yaptığı konuşmasında, “2017-2018 eğitim-öğretim yılı Samsun eğitim adına yeniliklerin ve değişimlerin olduğu bir yıl olmuştur. Bakanlığımızın prestijli ödüllerinden olan ‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik ödüllerine’ Türkiye genelinde başvuru yapan 45 il arasında Samsun Türkiye birincisi oldu. TÜBİTAK Bölge Sergisine kalan 100 projenin 36’sı yine ilimizden çıkmıştır. Öğretmen, eğitim yöneticilerimizin mesleki deneyimlerine katkı sağlamayı amaçlayan Samsun Akademi hayata geçirilmiştir. Tatiller çocuklarımızın dinlenmeyi hak ettikleri dönemlerdir. Tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek, eğlenirken öğretilecek birçok faaliyet içinde bulunmanız önemlidir” dedi.
2017-2018 eğitim-öğretim yılı sonu nedeniyle karne merasiminde öğrencilere hitap eden Vali Osman Kaymak, “2017-2018 eğitim-öğretim yılı karne törenine hoş geldiniz. Biz devlet ve millet olarak eğitimi çok önemsiyoruz. Samsun olarak daha çok önemsiyoruz. Bu anlamda çok ciddi çalışmalar yapılıyor. İkili eğitimden tekli eğitime geçme,  okuma yazma seferberlikleri, okulların bilgisayarlarla donatılması, maarif hareketi ve spor salonlarından çok daha iyi yararlanılması, yüzme kursları gibi bir çok alanda çalışmalarımız var. Samsunumuz spor alt yapısına kavuşan Türkiye’deki en önemli illerden birisi. Bu yönüyle de bütün çocuklarımızın bu salonları çok iyi şekilde kullanmalarını arzu ediyoruz. Bütün bu çalışmalardaki hedefimiz çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri ve geleceğimizden emin olmamızdır. O yönüyle bu başarıda öğretmenlerimizin katkısı çok büyüktür. Bu nedenle öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Okulları boş bırakmayarak, çocuklarınızın ve ülkenin geleceğine sahip çıkarak okulla birlikte eğitim-öğretim faaliyetlerine katılımlarınızdan dolayı siz değerli velilere çok teşekkür ediyoruz, diyen Valimiz Sayın Osman Kaymak, “İnşallah Samsun’da eğitim-öğretim de istenilen düzeye geleceğimizi düşünüyoruz. Biz çocuklarımızın iyi okullara gitmesini çok önemseriz ama onun ötesinde çocuklarımızın iyi insan olmaları, vatana, millete saygılı, vatansever duygularla yetişmelerini çok önemsiyoruz. O yönüyle de değerler eğitimine çok önem veriyoruz. Bu çerçevede okuma faaliyetlerini çok önemsiyoruz. Başlatılan ‘Samsun Okuma Vakti’nin çok anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Bu projemize katılan ve katkısı olan bütün velilere ve Samsunlulara çok teşekkür ediyoruz. Bu okuma faaliyetinin sürekli devam etmesini istiyoruz.
Değerli Veliler; Çocuklarımız şimdi karnelerini alıyorlar, tatile giriyorlar ama şöyle bir tehlike ile de karşı karşıyayız. Şüphesiz ben de bir veliyim, çocuklarım var, liseye giden bir oğlum var. Çocuklar bu bilgisayarları ve cep telefonlarını ellerinden bırakmıyorlar. Bu gerçekten çocuklar için büyük bir tehlike. Çocuklarımızın tamamen bunlardan uzak kalmalarını istemiyoruz. Keşke çocuklarımızın bunlara yazılım ve kodlama anlamında yoğunlaşsalar. Bilgisayar başında uzun süre kaldıkları için hastalanıp ölen ve bazı tehlikeli oyunlar vesilesiyle de kendisini kontrol edemeyen çocuklarımız var. Lütfen çocuklarınızın bilgisayar başında oynadıkları oyunları kontrol edin. Çocuklar uzun süre bilgisayar başında kalmasın ve uzun süre cep telefonları ellerinde kalmasın” şeklinde konuştu.
Samsun’un sahilleriyle, parklarıyla, bahçeleriyle, doğasıyla ve kültürüyle çok güzel bir il olduğunu söyleyen Vali Kaymak konuşmasının sonunda, “Çocuklarımız bilgisayarın ve cep telefonlarının esaretinden kurtularak dışarı çıksınlar. Sahilimizi ve doğayı gezsinler. Önümüzdeki sene ilimizde tekli eğitime geçmeye çalışacağız. O anlamda da ciddi şekilde okullaşma faaliyetlerimiz devam ediyor. Tek hedefimiz ve tek gayemiz, çocuklarımızın yarınlara iyi hazırlanmasıdır. Bu eğitim-öğretim yılında emek veren bütün öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Yavrularımızı tebrik ediyorum. Ülkemiz ve milletimiz için faydalı birer evlat olarak yetişsinler. Bahtları ve yolları açık olsun. Hepimizin iftihar edeceği çocuklar yetiştirmek dileğiyle sizlere sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. Hepinize iyi tatiller diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Baruthane Ortaokulu öğrencileri halkoyunları ekibi bir gösterisi sundu. Ardından okul öğrencilerinden Miraç Keçe, ‘Ben Anadolu’yum adlı şiiri okudu. Daha sonra Müzik öğretmeni Birsen Bayramoğlu yönetiminde okul korusu ekibi ‘Magosa Limanı’ ve ‘Dostum Dostum’  adlı türküleri seslendirdi.
Daha sonra 2017-2018 eğitim-öğretim yılı süresince güreş, jimnastik, halter, badminton ve karate branşlarında Baruthane Ortaokulu’nu il dışında temsil edip derece alan öğrencilere Vali Osman Kaymak ve diğer protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.
Ödül töreninin ardından Vali Osman Kaymak ve diğer protokol üyeleri tarafından öğrencilere karneleri sınıflarında verildi. Sayın Valimiz takdir ve teşekkür alan öğrencileri tebrik ederek karne alan bütün öğrencilere başarılar diledi.
Karne törenine ayrıca, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, öğretmenler ve veliler katıldı.

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 Şok Haber Tüm Hakları Saklıdır.