Mimar Sinan Ortaokulu Baharı Karşıladı

31 Mart 2018 - 18:05

Atakum Mimar Sinan Ortaokulu “Dünümüz Bugünümüz Yaşayan Kültürümüz” projesi kapsamında hayat bulan bahar bayramını şenliklerle, oyunlarla ve Türk kültürünü yansıtan sergi ve şölenle karşıladı.
Dünümüz Bugünümüz Yaşayan Kültürümüz
Kültürümüzü yansıtan giysiler, eşyalar ve yiyeceklerden oluşan sergi köşesinin yanı sıra öğrenciler maniler, âşık atışması, yoğurt yeme, elma ısırma, çuval yarışı, halat çekme, mendil kapmaca, yumurta tokuşturma gibi oyunlarla ve halk oyunları ekibi ile coştular, coşturdular. Mimar Sinan Ortaokulu velilerinin pişi yaparak destek verdiği şenlikte geçmişi geleceğe bağlayan kültür öğeleri; bolluk bereket, sevgi, kardeşlik, paylaşma ve dostluk gibi değerlerin sembolü bahar bayramı ile birleşince okul bahçesi renkli görüntülere sahne oldu.
Bahar şenliği ile öğretmenler, veliler ve öğrenciler arasında ki bağlar daha da kuvvetlenirken; katıldıkları birbirimden eğlenceli etkinliklerle kendilerini ifade etme ve sosyalleşme imkânı buldular. Kültürel mirasını tanıyan ona sahip çıkan bilinçli bireyler olma yolunda anılarında unutulmayacak bir gün yaşadılar.
Haber Merkezi

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 Şok Haber Tüm Hakları Saklıdır.