Meziyeti eziyet yapan teknik direktör…

25 Eylül 2017 - 00:03

GEÇEN YIL BU ZAMANLAR VE ŞİMDİ SAMSUNSPOR

Bir fark görebiliyor musunuz?

Geçen yıl bu zamanlarda Samsunspor 6. Haftada 5 puana sahipti.

Şimdi Samsunspor 6. Haftada 5 puana sahip.

Bir fark yok değil mi?

Yanılıyorsunuz! Çok fark var…

Geçen yıl transfer yasağı olan bir Samsunspor vardı. Elindeki değerli oyuncuları da kaçırmış ve cıscıbıldak ortada kalmıştı.

Teknik direktörü eski futbolcumuz Kenan Yelek idi. Golcü diye Alperen’e sarılıp, zoraki aşk yaşadık. Ama gururlu bir aşktı.

Taraftarımız yine takımını yalnız bırakmadı, hep yanında yer aldı. Kimse Kenan Yelek istifa diye bağırmadı. Teknik direktör olarak Kenan Yelek’e sarıldık ve bir sevgi bağı kurduk.

Geçen yıl aynı yönetim bu kulübü yönetiyordu. Kimse yönetime sırtını dönmüyor, tribünde yöneticilerle temasa geçmiyordu.

Fakirdik ama istekliydik. Fakirdik ama seviyordu. Fakirdik ama hakir görülmedik. Fakirdik ama gururluyduk.

Şimdi?!

Geçen yıl bu zamanlarda puan neyse yine o var. Geçen yıl bu zamanlar galibiyet neyse yine o kadar var.

Ama geçen yıldan çok ama çoookkk fark var…

Bu yıl şampiyonluğa oynayan Samsunspor var. Doğasında zaten bu var…

Bu şehir şampiyonluğa oynamak zorunda…

Gel gör ki buna inanan ne futbolcu var, ne teknik direktör var ne de yöneticiler var. Buna inandırılan bir taraftar var…

Şampiyonluğa oynayan Samsunspor’a şampiyonluk yaşamış bir teknik direktör(!) getirilmiş değil. Daha bir sezonu bile tamamlamayan (deyim yerindeyse deneyimsiz) bir hoca aday adayı. Basınla çelişkili ilişki ve davranış biçimleri, taraftarlarla çizgi dışı diyalog ve tahrik detayları, anlamsız oyun kurgusu ve ani taktik dönüşümleri, kafasında çok yazan ama oyunu okuyamayan düzensiz düzeni ile bir atletik kenar adamı.

Gördüklerim sadece bu…

Kenan Yelek’ten çok farklı, hem de çookkk…

Yönetim mi? Yönetim bir “tim” işidir. Yani organize ve inanmış bir takım olarak tim. Samsunspor yönetimi “yön”ünün şaşırmış tim gibi. Tim komutanı acziyetini meziyet yaparak yönetiyor kulübü.

Gördüklerim sadece bu. Maalesef bu….

O sene yine bu sene değil.

Geçen yıl bu zamanlar gururluyduk. Son lig maçında kümede kalmanın sevincini sahada yaşadığımızın görüntüsünü şampiyon Malatyaspor bile yaşayamadı.

18 futbolcu almışız. Yunan milliler, Afrikalı savaşçılar, Türk lejyonerler. Hiç biri savaşmıyor. 18 transferden biri 18 yaşında olsaydı keşke…

Sonuç mu?

Bir son nokta kayacağım tabi…

Acziyeti meziyet yapan yönetim…

Meziyeti eziyet yapan teknik direktör…

Geçen yıl bu zamanlar biz daha mutluyduk… Çünkü gururluyduk.

Kimse Samsunspor taraftarını Samsunspor’dan istifa ettiremez ama taraftar istifade edemezse sizden, sizi istifa ettirir. Gördüğüm bu… Ne yazık ki bu…

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 Şok Haber Tüm Hakları Saklıdır.