logo

Meşe Orman Park hızla ilerliyor

Canik Belediyesi tarafından Toptepe Mahallesi’nde yapılan Meşe Orman Park projesi hızla ilerliyor. Samsunluları doğayla baş başa bırakacak proje bu yıl hizmete girecek.
Canik Belediyesi ve Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi (DOKAP) işbirliği ile hayata geçirilen Meşe Orman Park projesinin çalışmaları devam ediyor. Şehre nefes aldıracak ve iki etaptan oluşacak projenin ilk etap çalışmaları aralıksız sürüyor. Projeyi yakından takip eden Başkan Osman Genç, projenin uygulandığı alanda incelemelerde bulundu. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Genç, proje tamamlandığında Samsun’un önemli bir turizm merkezi kazanacağını söyledi.
DOĞA PROJESİ
Samsun’a bir doğa projesi kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirten Başkan Osman Genç, “İçerisinde 7’den 77’ye herkesin yararlanacağı mekânlar bulunacak olan projeyi çok önemsiyoruz. Bugüne kadar orman içinde yürüyüş yapamayan insanlarımız çayını, kahvesini içebileceği, aynı zamanda çocukların eğlenebileceği bir mekâna kavuşacak. İnşallah bu projemizi çok kısa bir zamanda tamamlayarak Samsun halkının hizmetine sunacağız” dedi.
HERKES YARARLANACAK
Meşe Orman Park’ın, 7’den 77’ye herkesin yararlanacağı şekilde olacağını ifade eden Başkan Genç, “Projemiz kapsamında kadınlarımız, çocuklarımız başta olmak üzere herkesin burada kendine özel bir mekân bulacağı yerler olacak. Bu proje sadece Canik’in değil, Samsun halkının hizmetinde olacak. Şehir halkı çayını, kahvesini içebileceği, aynı zamanda çocukların eğlenebileceği bir mekâna kavuşacak” diye konuştu.
PROJENİN İÇERİĞİ
Samsun’a nefes aldıracak olan projenin içerisinde hanım konağı, kafeterya, yürüyüş yolları, açık nikâh alanı, restorant, sosyal donatı alanı, çocuk oyun alanı, dürbün kafe, büfe, macera parkuru ve nikah alanı bulunacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?