logo

MANTAR FABRİKASI İLK HASADINA BAŞLADI

Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun kırsal alanda yaşayan vatandaşların, gelir düzeyinin yükselmesi, doğal kaynakların korunarak kullanılması ve zenginliklerin tüm insanlara yansıtılması amacıyla girişimci vatandaşlara verdiği %65’lik hibe desteği ile Ayvacık İlçesinde istiridye mantarı üretim fabrikası açıldı.
Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun ilçede yaptığı ilk projesi   ve Türkiye’nin en modern mantar tesislerinden  biri olan  Ayvacık Mantar tesisi ilk hasadına başladı.  Tesisin sahibi Sertaç Can’ı ziyaret eden Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur  mantar tesisini gezerek;  Ayvacık İlçesinin her alanda kendini yenileyen ve hızla tırmanışta olan bir ilçe olduğuna vurgu yaptı. Belediye Başkanı  Mustafa Belur;  “Turizm bölgesi olan ilçemizde vatandaşlarımız gerek turizm noktasında, gerekse tarım alanında yapacağı yatırımlarla hem kendi ekonomilerine hem ilçe ekonomimize hem de ülke ekonomimize katkıları olacaktır.
Avrupa Birliği ve devletimizin vatandaşlarımıza girişimci olabilmeleri için sunduğu bu güzel desteklemelerden dolayı ilçe vatandaşlarımızla  birçok projelere beraber imza atacağımızı ümit ediyorum. İlçemiz için yatırımcı ve girişimci olacak vatandaşlarımıza Belediye olarak  çalışmalarda desteğimi esirgemeyeceğimi ifade etmek istiyorum. Yeter ki  yapmak istedikleri  iş için adım atsınlar” dedi.
Tesis sahibi Sertaç Can’ının  Belur’a özel olarak hazırlattığı İstiridye mantarı kızartmasının tadına bakan Belediye Başkanı Mustafa Belur lezzetine onay vererek tesisin hayırlı uğurlu olması dilediğinde bulundu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?