logo

KÖY OKULLARINDA 3 BOYUTLU BELGESEL HEYECANI

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü etkinlikleri kapsamında hayata geçirilen, Çanakkale Zafere Yolculuk adlı 3 boyutlu film gösterimi projesi köy okullarında büyük ilgi ve heyecanla karşılandı.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen “Çanakkale Zafere Yolculuk” adlı 3 boyutlu film gösterimi projesi Samsun ilçelerinde bulunan köy okullarında devam ediyor.
BİZLERİ OLDUKÇA MEMNUN ETTİ
Çanakkale Savaşı’nda yaşanan milli mücadeleyi öğrencilere anlatmak amacıyla hazırlanan proje kapsamında Ahubaba Ortaokulu’na giden 3 boyutlu sinema ekibi belgeseli öğrencilerle buluşturdu. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür eden Ahubaba Ortaokulu Müdürü Halil Özsoy, “Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklarımız için böyle bir proje hazırlamış olması bizleri oldukça memnun etti. Bu tür etkinlikler bizim okulumuz gibi kırsalda olan okullar için bir fırsat oluşturuyor. Öğrencilerimiz için değişik bir ortam yaratıyor. Bu zamana kadar okulumuzda değişik konularda 3d film gösterimi yapıldı. Ama en anlamlısı buydu” açıklamalarında bulundu.
FİLMİMİZİ ÖĞRENCİLERİMİZE İZLETECEĞİZ
Hazırlanan sinema filminin öğrencilere milli duyguları aşıladığını belirten Proje Koordinatörü Semih Altınel, “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’ın destekleriyle Çanakkale’de ecdatlarımızın yaşadığı sıkıntıları, kahramanlıkları anlatan 3 boyutlu bir film projesi gerçekleştiriyoruz. Filmimizin adı ‘Çanakkale Zafere Yolculuk.’ Hedef kitlemiz ortaokul ve lise öğrencileri. Samsun’un tüm ilçelerinde 112 okulda filmimizi öğrencilerimize izleteceğiz. Toplamda 33 bin öğrenciye ulaşacağız. Mayıs ayının sonuna kadar Samsun’da birçok okulu ziyaret ederek filmimizi öğrencilerimize izleteceğiz” dedi.
Köksal ÖNER

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?