logo

Köktaş Müjdeyi Verdi, Üretici Rahat Olsun!

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Fındık Bölgesi Milletvekilleri ile birlikte, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile gerçekleştirdikleri toplantı hakkında bilgi verdi.
Milletvekili Köktaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “17 Temmuz Çarşamba günü Fındık Bölgesi Milletvekillerimiz ile birlikte 2019- 2020 fındık sezonunu değerlendirmek ve eylem planı oluşturmak üzere bir araya gelmiştik.
Bu toplantımızın bir adım sonrası Fındık Bölgesi Milletvekili olarak; Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ile bir araya gelerek, hasat dönemi başlamadan önce fındık fiyatının açıklanmasını ve fındıkta belirsizliğin ortadan kalkmasını amaçlamıştık.
Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ile 22 Temmuz Pazartesi (bugün) Bölge Milletvekilleri ile bir araya gelerek, fiyattan, kaliteye, bölgesel iş birliklerine, üreticinin talep ve beklentilerine kadar pek çok konuyu değerlendirdik.
Sayın Bakanımız kısa zamanda çalışmalarını bitirerek, üreticilerimizi rahatlatma yolunda gerekli adımları atacaklarını, her zaman olduğu gibi yine üreticinin yanında olduklarını göstereceklerini, bu çalışmaların tamamlanması için bir miktar daha sabretmelerini tavsiye etti.
Sayın Bakanımızın da dediği gibi en kısa zaman içinde gerekli adımlar atılarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşülerek, fındıkla ilgili nihai karar hükümetimiz tarafından verilecek ve bölge halkımıza duyurulacaktır.
Hükümetimizin geçmiş yıllarda olduğu gibi bu sene de fındık üreticimizi mağdur etmeyecek bir politika izleyeceğine inanıyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?