logo

Kabinede Köklü Revizyon!

Ak Parti Genel Merkezinde kabine değişikliği ile ilgili kulislerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Çiğdem Karaaslan’ın adı geçmekte.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Japonya’da gerçekleşecek olan G 20 Zirvesi sonrasında kabinede bazı değişiklikler yapacağı siyasi kulislerde konuşulmakta.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Japonya ve ardında Uzakdoğu dönüşünde Binali Yıldırım ve Hasan Doğan’ın Cumhurbaşkanlığı yardımcılıklarına getireceği konuşulmakta.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bakanlıklarda da bazı revizyonlara gideceği siyasi kulislerde dolaşmakta. Samsun milletvekili Çiğdem Karaaslan’ın adı da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak geçmekte.
Diğer değişik yapılacak bakanlıklar ise; Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı.
Dış İşler Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çevre ve şehircilik Bakanı Murat Kurum, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bakanlık görevlerine devam edecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?