logo

İNCİ BASIN MENSUPLARI İLE KAHVALTIDA BULUŞTU!

Tekkeköy Belediye başkanlığına aday adaylığını için başvuran İnçi, basın mensupları ile kahvaltıda buluştu.
Halil İnci kahvaltıda yaptığı konuşmada neden aday adayı olduğunu açıkladı.
TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞI NEDEN ADAY OLDUM
1999 yılında devraldığımız Aşağıçinik Belediyesini, Belediye meclisimiz, Encümenimiz, Belde teşkilatımız Muhtarlarımız ve personelimizin üstün gayretleri, katılımları azimli ve kararlı çalışmalarımız neticesinde önemli değişiklikleri sağlayarak, alt yapı, park bahçe, çocuk oyun alanları, spor sahaları, sıcak asfalt yollar, beton yollar, asfalt kaplama yollar, parke taş kaplama yollar hiçbir belde de göremeyeceğiniz büyüklükte ve güzellikte bulvar yolları. Yine belediyemize kazandırdığımız arsalar ve 76.000 m2 arazi üzerinde her biri 1.000 m2 kapalı alanı bulunan toplam 30.000 m2’lik Aşağıçinik Belediyesi Meslek Edindirme ve İstihdam Merkezi(AŞMEK)’ni yine Aşağıçinik Tarımsal Kalkınma Kooperatifini Belediyemize kazandırıp, Meslek edinme, istihdam alternatif ürünler alanlarında çalışmalar yapmakta Sosyal ve kültürel etkinliklerle birlikte hizmetlerimizi sürdürmekte iken 5747 sayılı kanun kapsamında belediyemiz kapatılarak Tekkeköy İlçe Belediyesine dâhil olmuştur.
Aşağıçinik Belediye Başkanlığımız süresinde gösterdiğimiz çalışma ve edindiğimiz tecrübelerimiz, heyecan ve kararlılıkla yaptığımız hizmetlerimizi Tekkeköy İlçemizde ve bütün sınırları içerisinde eşit hizmet anlayışı ile devam etmek için sivil toplum örgütlerimiz, sanayicimiz, esnafımız resmi kurumlarımız, Büyükşehir Belediye Başkanlığımız, İl başkanlığımız, İlçe başkanlığımız ve Milletvekillerimizle birlikte ilçemizin gelişmesi için işsizimizden sanayicimize, çalışanımızdan emeklimize,  gencimizden yaşlımıza ve tarımla uğraşmakta olan hemşehrilerime bütün Tekkeköy halkının beklentilerine cevap verebilmek için ilçemizi eğitim sağlık sanayi turizm sosyal tesisiler ve tarım gibi ana hedeflerine kavuşturarak samsun ilimizin doğu girişindeki cazibe ve yaşam kenti Tekkeköy ü dinamikleriyle yaşatmak için mensubu olduğum Ak Parti’den Tekkeköy Belediye Başkanlığı için aday adayı oldum. Saygılarımla…
ÖZGEÇMİŞİM;
01.05.1961 tarihinde Tekkeköy İlçesi Çinik mahallesinde doğdum. İlkokulu Çinik’te, Ortaokulu Tekkeköy de, Lise tahsilimi Samsun Atakum Endüstri Meslek Lisesinde okudum. 19 Mayıs Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Seracılık Bölümünü bitirdim. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Eğitim Merkezinde bir yıl eğitim gördüm ve Kadastro Teknisyeni oldum.  1986-1990 yılları arasında Ünye Kadastro Müdürlüğünde, 1990-1993 yıllarında Samsun Kadastro Müdürlüğünde teknisyeni, 1993-1999 yıllarında da Tekkeköy Kadastro Şefi olarak görev yaparken istifa ettim. 1999 Mahalli İdareler Seçimlerinde DYP den Aşağıçinik Belediye Başkanlığına seçildim.  2002 yılında Samsun İlinde Ak Parti’ye geçen ilk Belediye Başkanıyım. 2004 Mahalli İdareler Seçimlerinde AKPARTİ ‘den Aşağıçinik Belediye Başkanlığına tekrar seçildim. Samsunda en fazla oy oranıyla seçilen belde belediye başkanı olarak partim tarafından ödüllendirildim. Büyükşehir Yasası ile Beldeler kapatıldığı için Aşağıçinik belediyesi de kapatıldı. Tekkeköy İlçe Belediye Başkan aday adaylığı ve 25. Dönem Milletvekili aday adaylığı başvurularım oldu. 2009-2016 yılları arasında Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğüne bağlı Saski Tekkeköy Şube Müdürü olarak görev yaptım ve emekli oldum. Evli ve biri Bankacı, diğeri Sigortacı iki çocuk babasıyım.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?