logo

İnanmışlığın Binde Biri Sahaya Çıkan Oyuncularda Yoktu!…


Oktay Zerrin
oktayzerrin1@gmail.com

SAMSUNSPOR’UN HÜZÜN ŞAMPİYONU TARAFTARLARI!

Evet; resmen taraftarlarını “Hüzün Şampiyonu” yapan bir Samsunspor gerçeği yaşandı Samsun’da.
Bu hüzün şampiyonluğu oyununun baş aktörleri; elbette ki tartışılamaz olan futbolculardı. Doğrusu, rollerini çok iyi oynadılar! Öyle güzel oynadılar ki; o kendinden büyük başarı, özveri, yetenek ve de şampiyonluk beklenen; bu başroldeki oyuncular, maalesef oyun sonunda sıradan figüranlara döndüler!
Peki, revâ mıydı bu oyun anlayışı ve tarzı? Değer miydi binlerce vefalı Yılport Samsunspor taraftarını gözyaşlı yollara dökmeye? Peki, kim verecek şimdi bu ağır yenilgilerin, bu adam sendeciliğin başarısızlık faturası kimlere kesilecek?
Eh, onu da artık Sayın Başkan İsmail Uyanık ile Sayın şirket CEO’ Sn. Yüksel Yıldırım Bey düşünsün.
13 Mayıs Pazartesi günü; Sakaryaspor ile oynanacak bu çok önemli Play-Off maçı için çok sayıda Samsunspor aşığı genç taraftarlar gördüm Atakum Türkiş’te.
Ellerinde dev davullar, sırtlarında Samsunspor bayrak ve flamaları, pankartlar ve dillerinde şampiyonluk şarkıları ve sloganlar, tezahüratlarıyla adeta Atakum’u titretmişlerdi.
Ben de bu vefalı taraftarlar ile maç için sahaya giderlerken görüş ve düşüncelerini almış, videoları da maça sayılı saatler kala, sosyal medya ile yuotube kanalarında yayınlamıştım. O gün; daha maça gitmeden, taraftarların Sakaryaspor maçını alacaklarını söylerken; gözlerindeki ve yüzlerindeki o muazzam inanmışlığı, o müthiş istek ve umudu bir görebilseydiniz.
Ne yazık ki; taraftarlardaki o mükemmel coşkunun, o müthiş isteğin ve inanmışlığın binde biri sahaya çıkan oyuncularda yoktu. Güya devamlı maçta atak tazeleyen takım görünümünde olsa da; Samsunspor’ un en iyi yaptığı şey; topu orta sahadan kaleye, kaleden orta sahaya atmaktan başka bir işe yaramayan cılız, başarısız bir futbol anlayışı ve görüntüsünden başka bir şey değildi.
Bu futbolcular, kusura bakmasınlar da takım olma ruhunu kaybetmişler. Bu nasıl mücadele arkadaş?
Sanki Play- Off değil de kümede kalmaya oynayan bir takım görüntüsü vardı.
Sonuçta, daha istekli, daha mücadeleci olan Sakaryaspor, ilk maçtaki 1-0’lık avantajını da iyi kullanarak; Samsunsor’u hedefin dışına itti.
Bu Sakaryaspor’u alkışlamak gerekir. Adamlar, nasılsa ilk maçı aldık, maçı, oyunu fazla riske atmayalım mantık ve düşüncesi taşımadan dişe-diş mücadele ettiler. Hatta kalecimiz Furkan olmasaydı kalemizdeki ataklarda gol ve goller de görebilirdik.
Oyuna giren diğer futbolcular da takıma pek fazla katkıda bulunamadı dersek yalan da olmaz. Kısacası Play-Off’ tan da, ligden de olduk. Yazık değil mi bu vefalı taraftarlara.19 Mayıs Stadı’na gömülen umutların hesabını kimler verecek?
Bu oyuncularla bu işin olmayacağı belli. Artık yepyeni bir ekip, yepyeni bir ruh ile seneye bu başarısızlığı telafi etmeliyiz. Zaten en çok da; değerli Başkan sn. İsmail Uyanık ile şirket Ceo’su Yüksel Yıldırım beye üzüldük. Onca, trilyonluk borçları ödedi Sn. Yıldırım, daha ne yapsın?
Primler, transfer paraları eksiksiz ödendi, Yeme, içme ve otobüsleri devredeydi.
Peki, bu futbolcular ne yaptılar? Çok mu başarılı oldular? Ligi bile 3. bitirdik ama asıl önemli olan; Play-Off engeliydi ki maalesef iki maç sonunda gülen ekip Sakaryaspor oldu.
Biz de “Hüzün Şampiyonu” olduk! Yazık oldu bunca emeklere, yazık oldu bunca umutlara. Hepimize geçmiş olsun diyeceğim de; bu acı, bu yara, öyle kolay kolay geçeceğe benzemiyor.
Artık bu saatten sonra oturup ağlamak yerine; seneye nasıl başarılı bir takım olabilirizin hesap ve çalışması yapılmalı.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Parayı Toplamak İle Parayı Harcamak İki Ayrı İştir!…

  12 Ağustos 2019 Makale, Manşet, Tüm Manşetler

  Fahri Doktora ve Hısarcıklıoğlu!... TOBB bu ülkenin en eski ve en köklü Kuruluşlarından biridir. Bağrından başbakanlar ve bakanlar çıkartan bu kurum, zaman gelmiş hükümetleri acımasızca uyarmış ve eleştirmiştir. Son 20 yılda Özellikle başkan Rıfat Hısarcıklıoğlu döneminde kabuğuna çekilen bu kurum herkese şirin görünmekten öteye gidememiştir… İş âlemi iyi biliyor ki (milli damat )Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanlığını ikisini bir arada getiremiyor. Parayı toplamak ile parayı harcamak iki ayrı iştir… Parayı toplayan harcayamaz. Böyle ...
 • Bu Görünen Buzdağının Bir Parçası!…

  09 Ağustos 2019 Makale, Tüm Manşetler, Üst Haber

  Burası Dağ Başı Değilmiş!... Bizim memlekette yanlış yönetimler nedeniyle hep cezayı vatandaşlar çeker?… Yıllardan beri bu böyle geldi… Böyle gidecek mi?.. Eğer denetim ve kontroller zamanında yapılırsa zannetmem… Daha da açıkçası… Devlet bu durumlarda adalet ‘Tokat’ını anında gösterdiğinde!!!… Ne güzel söylemişler; Geciken adalet, adalet değildir diye!!!… Samsun’da bir süre önce ‘Devletin Otoparkı Gasp’ edildi diye bir haber yapmıştık… Şeytanın aklına bile gelmez adamların yaptıkları bu uygulama!… Adamlar bir gece...
 • Ortada Çiftçi Kalmamış!!!…

  01 Ağustos 2019 Makale, Manşet, Tüm Manşetler

  Bakanlarımız ve Törenlerimiz!...          Yıllar önce bu bölgede ülkenin en kaliteli tütünü yetişiyordu… Tütün piyasası Akçaabat’ta zamanın Gümrük ve Tekel Bakanı Trabzon senatörü Ahmet İhsan Birincioğlu tarafından açılıyordu… Tüm dünya piyasaları Akçaabat ilçesini dinliyordu… Şimdi o tütün tarlaları, tütün damları fotoğraflarda kaldı. Önce Trabzon ve Akçaabat Tekel İşleme tesislerine kapattılar. Düzköy yolunda yeni bir fabrika yaptılar, çok geçmeden kapattılar çalışanlar Ankara’ya gidip ekmek eylem i yapınca önce Divan parkta...
 • Bu Kavramın Derinliğini Anlayamamıştım!

  01 Ağustos 2019 Makale, Manşet, Tüm Manşetler

  Stratejik Egemenlik Ve Türk Birliği Kemal Derviş’in Avrupa Birliği için yazdığı  “Which Way Now for the EU?” başlıklı yazısında “stratejik egemenlik” kavramından bahsedene kadar bu kavramın derinliğini anlayamamıştım. Avrupa Birliğindeki ülkelerde radikal ulusalcı politikanın yükselişinin de tesadüfi olmadığı böylece anlamış bulunuyorum. Stratejik Egemenliği Sayın Derviş tanımlarken “Birlik içindeki devletlerin kaynaklarının korunması ve daha yakın politikaların geliştirilip koordinasyonun sağlanması” kısaca menfaat birliğini güçlendirme vi...