logo

İnanmışlığın Binde Biri Sahaya Çıkan Oyuncularda Yoktu!…


Oktay Zerrin
oktayzerrin1@gmail.com

SAMSUNSPOR’UN HÜZÜN ŞAMPİYONU TARAFTARLARI!

Evet; resmen taraftarlarını “Hüzün Şampiyonu” yapan bir Samsunspor gerçeği yaşandı Samsun’da.
Bu hüzün şampiyonluğu oyununun baş aktörleri; elbette ki tartışılamaz olan futbolculardı. Doğrusu, rollerini çok iyi oynadılar! Öyle güzel oynadılar ki; o kendinden büyük başarı, özveri, yetenek ve de şampiyonluk beklenen; bu başroldeki oyuncular, maalesef oyun sonunda sıradan figüranlara döndüler!
Peki, revâ mıydı bu oyun anlayışı ve tarzı? Değer miydi binlerce vefalı Yılport Samsunspor taraftarını gözyaşlı yollara dökmeye? Peki, kim verecek şimdi bu ağır yenilgilerin, bu adam sendeciliğin başarısızlık faturası kimlere kesilecek?
Eh, onu da artık Sayın Başkan İsmail Uyanık ile Sayın şirket CEO’ Sn. Yüksel Yıldırım Bey düşünsün.
13 Mayıs Pazartesi günü; Sakaryaspor ile oynanacak bu çok önemli Play-Off maçı için çok sayıda Samsunspor aşığı genç taraftarlar gördüm Atakum Türkiş’te.
Ellerinde dev davullar, sırtlarında Samsunspor bayrak ve flamaları, pankartlar ve dillerinde şampiyonluk şarkıları ve sloganlar, tezahüratlarıyla adeta Atakum’u titretmişlerdi.
Ben de bu vefalı taraftarlar ile maç için sahaya giderlerken görüş ve düşüncelerini almış, videoları da maça sayılı saatler kala, sosyal medya ile yuotube kanalarında yayınlamıştım. O gün; daha maça gitmeden, taraftarların Sakaryaspor maçını alacaklarını söylerken; gözlerindeki ve yüzlerindeki o muazzam inanmışlığı, o müthiş istek ve umudu bir görebilseydiniz.
Ne yazık ki; taraftarlardaki o mükemmel coşkunun, o müthiş isteğin ve inanmışlığın binde biri sahaya çıkan oyuncularda yoktu. Güya devamlı maçta atak tazeleyen takım görünümünde olsa da; Samsunspor’ un en iyi yaptığı şey; topu orta sahadan kaleye, kaleden orta sahaya atmaktan başka bir işe yaramayan cılız, başarısız bir futbol anlayışı ve görüntüsünden başka bir şey değildi.
Bu futbolcular, kusura bakmasınlar da takım olma ruhunu kaybetmişler. Bu nasıl mücadele arkadaş?
Sanki Play- Off değil de kümede kalmaya oynayan bir takım görüntüsü vardı.
Sonuçta, daha istekli, daha mücadeleci olan Sakaryaspor, ilk maçtaki 1-0’lık avantajını da iyi kullanarak; Samsunsor’u hedefin dışına itti.
Bu Sakaryaspor’u alkışlamak gerekir. Adamlar, nasılsa ilk maçı aldık, maçı, oyunu fazla riske atmayalım mantık ve düşüncesi taşımadan dişe-diş mücadele ettiler. Hatta kalecimiz Furkan olmasaydı kalemizdeki ataklarda gol ve goller de görebilirdik.
Oyuna giren diğer futbolcular da takıma pek fazla katkıda bulunamadı dersek yalan da olmaz. Kısacası Play-Off’ tan da, ligden de olduk. Yazık değil mi bu vefalı taraftarlara.19 Mayıs Stadı’na gömülen umutların hesabını kimler verecek?
Bu oyuncularla bu işin olmayacağı belli. Artık yepyeni bir ekip, yepyeni bir ruh ile seneye bu başarısızlığı telafi etmeliyiz. Zaten en çok da; değerli Başkan sn. İsmail Uyanık ile şirket Ceo’su Yüksel Yıldırım beye üzüldük. Onca, trilyonluk borçları ödedi Sn. Yıldırım, daha ne yapsın?
Primler, transfer paraları eksiksiz ödendi, Yeme, içme ve otobüsleri devredeydi.
Peki, bu futbolcular ne yaptılar? Çok mu başarılı oldular? Ligi bile 3. bitirdik ama asıl önemli olan; Play-Off engeliydi ki maalesef iki maç sonunda gülen ekip Sakaryaspor oldu.
Biz de “Hüzün Şampiyonu” olduk! Yazık oldu bunca emeklere, yazık oldu bunca umutlara. Hepimize geçmiş olsun diyeceğim de; bu acı, bu yara, öyle kolay kolay geçeceğe benzemiyor.
Artık bu saatten sonra oturup ağlamak yerine; seneye nasıl başarılı bir takım olabilirizin hesap ve çalışması yapılmalı.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Olmuşla Ölmüşe Çare Yok!

  22 Mayıs 2019 Makale, Manşet, Spor, Tüm Manşetler

  Samsunspor'da Yenilik Zamanı! Artık bu saatten sonra ağlamanın, sızlamanın, dövünüp saç- baş yolmanın gereği kalmadı. Şimdi yeni, yepyeni bir hedefe odaklanma vaktidir. Samsunspor; kim ne söylerse söylesin, istedikleri kadar sert eleştiri yapsalar da bu takım bizim takımımız. Tamam; futbolcularımız sahada biraz daha etkili olup, daha çok puan veya puanlar alabilir ve 1. Lig'e play-off' tan yükselebilirdi fakat bu sezon, bu kısmet olmadı. Hani ne demişler: "Olmuşla ölmüşe çare yok" İşte aynen böyle. Sırtını dağlara dayarken kendini üşütmeye...
 • İsmail Uyanık’tan ayrılık sinyalleri mi?…

  18 Mayıs 2019 Makale, Manşet, Spor, Tüm Manşetler, Üst Haber

  Samsunspor’da Neler Oluyor?... Samsunspor A.Ş. üst yönetiminde bir sorun mu var? İsmail Uyanık’tan ayrılık sinyalleri mi?... Şirketin büyük ortağı Yüksel Yıldırım, Samsunspor A.Ş. Yönetim Kurulunu önümüzdeki hafta Cumartesi günü İstanbul’da toplayacağını ve bu süreçte neler yaşanacağını hep birlikte göreceğiz. Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık yaptığı basın toplantısıyla bütün sezonun artısıyla eksisiyle değerlendirmesini yaptı. Antröner değişiminden futbolcu alımına kadar bütün sorumluğu kendi üzerime alıyorum, beklenen b...
 • Eleştiren adam olmaya devam, vesselam…

  17 Mayıs 2019 Makale, Manşet, Tüm Manşetler

  Samsunspor Neden Olmadı? Sayın Uyanık gayet samimi bulduğum canlı yayındaki açıklamalarına bir eleştiri getirmek isterim.  ”Bir takım kalemler sadece eleştiriyor bizi, oysa bunlar yüreğini koydu olmadı ne yapalım deseler” anlamında sözler sarf ederek bir serzenişte bulundu. Bir de küllerinden doğan bir basketbol takımımıza atıfta bulundu. Biz de onlar gibi alt yapıdan reorganize olup gün be gün güçlenerek ilerleyeceğiz diye kıyaslama yapıyor. Güzel, ben de bu açıdan eleştirenleri eleştirisi üzerine kendisine bir kıyaslama örneği ver...
 • İnanmışlığın Binde Biri Sahaya Çıkan Oyuncularda Yoktu!…

  15 Mayıs 2019 Makale, Manşet, Spor, Tüm Manşetler

  SAMSUNSPOR'UN HÜZÜN ŞAMPİYONU TARAFTARLARI! Evet; resmen taraftarlarını "Hüzün Şampiyonu" yapan bir Samsunspor gerçeği yaşandı Samsun'da. Bu hüzün şampiyonluğu oyununun baş aktörleri; elbette ki tartışılamaz olan futbolculardı. Doğrusu, rollerini çok iyi oynadılar! Öyle güzel oynadılar ki; o kendinden büyük başarı, özveri, yetenek ve de şampiyonluk beklenen; bu başroldeki oyuncular, maalesef oyun sonunda sıradan figüranlara döndüler! Peki, revâ mıydı bu oyun anlayışı ve tarzı? Değer miydi binlerce vefalı Yılport Samsunspor taraftarını gözy...