logo

İlkadım’dan Bayırbucağa Yardım Eli

İlkadım Belediyesi, Suriye’nin Bayır Bucak bölgesinde bulunan Türkmenlere ulaştırmak üzere 4 TIR dolusu temel ihtiyaç maddesini bölgeye gönderdi.
İlkadım Belediyesi ve Hayrat İnsani Yardım Vakfı, Suriye’nin Bayır Bucak bölgesinde yaşayan Türkmenler için 4 TIR dolusu yardım topladı. Toplanan yardımların yolcu edilmesi için İlkadım Belediyesi Şantiyesinde tören düzenlendi. Törene İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, HAYRAT Vakfı Samsun Temsilcisi Ali Hüsrev Yağız, HAYRAT Vakfı Karadeniz Temsilcisi Murat Akoğlu, HAYRAT Vakfı Samsun Sosyal Yardım Sorumlusu Ramazan Köseoğlu, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve daire müdürleri katıldı.
Programın açış konuşmasını yapan HAYRAT Vakfı Karadeniz Temsilcisi Murat Akaoğlu, İlkadım Belediyesi ile Bayırbucak Türkmenlerine yapılan kampanyadan dolayı Başkan Erdoğan Tok’a teşekkür etti.
TIR’lar yola çıkmadan önce bir konuşma gerçekleştiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Bayır Bucak Türkmenleri, bizim hem soydaşımız hem de dindaşımızdır. Biz her zaman zalimin karşısında mazlumun yanında yer alan bir milletiz, devletiz. Zaten yaşantımız ve inancımız gereği ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ düsturu ile hareket eden bir anlayışla bu organizasyonu gerçekleştirdik. İlkadımlı ve Samsunlu hemşehrilerimizin büyük katkılarını aldık. 4 TIR dolusu malzeme ile oradaki soydaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak, her türlü alt yapıyı oluşturacak, bir organizasyon gerçekleştirdik. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sadece Suriye’deki Bayır Bucak Türkmenleri değil, dünyanın her tarafında mazlum halklarımız var. Onları da zamanı geldikçe değişik kurumlarımızla birlikte yürüttüğümüz projeler ile bu yardımlarımızı iletiyoruz. TIR şoförlerimizin de yolları açık olsun. Bu yardımımız herkes için hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Yardım TIR’ları Başkan Tok’un konuşmasının ardından dualar ve tekbirler eşliğinde yola çıktı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?