logo

İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Ticareti İle İlgili Açıklama!…

Ticaret İl Müdürü V. Cemil Kocaoğlu ikinci el motorlu kara taşıtları ticareti ile ilgili bir açıklama yaptı.
Bilindiği üzere; İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik 13.02.2018 tarihli ve 303301 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.
Yönetmeliğin Geçiş hükümleri başlıklı GEÇİCİ MADDE-1 13.08.2018 tarihinde yürürlüğe girmiş olup, söz konusu maddenin 1. Fıkrasında “Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların bu faaliyetlerine devam edebilmeleri için bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren durumlarını bir yıl içinde, lise mezunu olma şartı hariç olmak üzere  6. maddenin birinci fıkrasındaki şartlara uygun hale getirerek yetki belgesi alması gerekir’’ denilmektedir.
Bu nedenle, ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için 13.08.2019 tarihine kadar https://ietts.gtb.gov.tr/adresi üzerinden başvuruda bulunarak yetki belgesi almaları gerekmektedir.
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?