HAVZA ŞEHİDİMİZ ACAR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

30 Eylül 2017 - 15:27

Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan, Piyade Uzman Çavuş Yahya Acar’a Samsun Havza İlçesi Kevser Camii’nde öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.
Şehidin kardeşleri ile kızları İlkin (13), Reyhan (9), Zehra (7) ve Elif Acar (5) gözyaşlarına hâkim olamadı. Babasının şapkası ile Türk bayrağı taşıyan İlkin Acar tabuta sarılarak, “Baba bırakma bizi. Babacığım senin intikamını alacağım” diyerek ağladı.
ŞEHİT PİYADE UZMAN ÇAVUŞ YAHYA ACAR’A SON GÖREV
Şehitin cenazesine,  Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ve Vali Osman Kaymak, Ak Parti Samsun Milletvekilli Orhan Kırcalı, Hasan Basri Kurt, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, CHP Samsun Milletvekilli Hayati Tekin, Kemal Zeybek, MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk,  Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Sivas 5’inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ertuğrul Erbakan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutan Vekili Sg. Yarbay. Tayfun Paşaoğlu, MHP Samsun İl Yönetim Kurulu Başkanı Taner Tekin, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Havza Belediye Başkanı Murat Ekiz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, askeri, adli ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehidimizin yakınları ve binlerce vatandaşın katıldı.
ŞEHİDİMİZ GÖZYAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ
İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından kılınan cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı. Daha sonra şehidin cenazesi askerlerin omuzunda cadde üzerinde bir süre taşındı. Ardından şehidin naaşı cenaze aracına konularak defnedilmek üzere Havza ilçesi Mısmılağaç Mahallesi aile kabristanlığına götürüldü. Burada şehit Piyade Uzman Çavuş. Yahya Acar’ın naaşı, okunan Kur’an-ı Kerim ve dualar eşliğinde Mısmılağaç Mahallesi aile kabristanlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.
Defin töreninin ardından Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, şehidimizin naaşına sarılı şanlı bayrağımızı babası Arslan Acar ve şehidin fotoğrafını ise eşi Mevlüde Acar’a teslim etti. Cenaze töreninin ardından Sağlık Bakanı  Dr. Ahmet Demircan ve Vali Osman Kaymak, şehidimizin ailesine ve akrabalarına baş sağlığı dileklerinde bulundu.
Köksal ÖNER
şokhaber.net

 

 

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 Şok Haber Tüm Hakları Saklıdır.