logo

Hancıoğlu’ndan Kasapoğlu Ve Özdemir’e Mektup

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu Milli Takımın Samsun’da maç yapması için T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu /Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’e mektup yazdı.
Sayın             Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu / Nihat Özdemir
T.C. Gençlik ve Spor Bakanı/Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı
Sayın Bakanım / Başkanım; Milletimizin, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yürüttüğü ve sonunda kurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandırdığı, Milli Mücadele’nin 100. yılındayız.
Milletçe yazdığımız bu kurtuluş destanında Samsun’un yeri ve önemi tartışılamayacak kadar büyüktür.
19 Mayıs 1919, ‘milli ruh’tur…
19 Mayıs 1919, ‘milli uyanış’tır…
19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal’dir…
19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal’in Cumhuriyetimizi emanet ettiği ‘gençlik’tir!
Sayın Bakanım / Başkanım; Atatürk’ün bu kutlu mücadeleyi başlatmak üzere geldiği Samsun’da bu yıl boyunca büyük etkinlikler gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye de devam edilmektedir.
Samsun, bu anlamlı yıl dönümünde milli birlik ve beraberlik ruhunu yaşamakta ve tüm Türkiye’ye bu ruhu yaşatmak için can atmaktadır.
A Milli Futbol Takımımızın, 2020 Avrupa Şampiyonası eleme maçlarını oynadığı şu dönemde; her bir ferdinin milli ruh ve heyecanı yaşadığı Samsun’da A Milli Takımımızı ağırlayabilmek, bu kent için tarifsiz bir mutluluk olacaktır.
Köklü ve güçlü bir spor, özellikle de futbol kültürünün bulunduğu, profesyonel ve amatör branşlarda binlerce sporcu yetiştirmiş, bünyesinde oluşturduğu kulüplerle, ulusal ve uluslararası düzeyde büyük başarılara imza atmış, altyapı ve tesisleşme kapasitesi, uluslararası bütün strandartları karşılayacak düzeyde olan Samsun’un böyle bir ikmândan mahrum bırakılması asla kabul edilemez!
Yukarıda işaret ettiğim nedenlerle, A Milli Futbol takımımızın, 2020 Avrupa Şampiyonası H Grubu fikstürü uyarınca, kendi sahamızda oynayacağı, öncelikle İzlanda olmak üzere, İzlanda, Andorra ve Arnavutluk karşılaşmalarından birinin Samsun’da yapılması, diğer iki maçın ise ‘Milli Mücadele’nin önemli diğer iki şehri, Erzurum ve Sivas’ta oynanması konusunda desteklerinizi bekliyoruz. Saygılarımla…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?