logo

Halk Oyunlarında “Atakum” Farkı!

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İl Şampiyonasına damgasını vuran Atakum Belediyespor Kulübü Halk Oyunları Takımı, şampiyonadan bir şampiyonluk iki de ikincilik kazandı. Şampiyon halk oyunları ekibi kupalarını ve madalyalarını Başkan Taşçı’nın elinden aldı.
Atakum Belediyespor Kulübü Halk Oyunları Takımı, OMÜ Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İl Şampiyonasına damgasını vurdu. Minikler, gençler ve büyükler kategorilerinde yarışan Atakum Belediyespor Kulübü Halk Oyunları Takımı, şampiyonadan bir şampiyonluk ve iki ikincilik ile ayrıldı.


KUPA VE MADALYA BAŞKAN’DAN
Büyükler kategorisinde Samsun birincisi olan Atakum Belediyespor Kulübü, gençler ve minikler kategorilerinde ikinciliği kazandı. Kıyasıya mücadelelerin yaşandığı şampiyonaya katılarak sporculara destek veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, ödül törenine de katılarak şampiyon olan Atakum Belediyespor Kulübü Halk Oyunları takımının kupasını ve madalyasını kendisi verdi.
TÜM EKİPLERİ KUTLUYORUM
Elde edilen başarı karşısında gurur duyduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Halk oyunlarına gönül vermiş gençlerimiz, kısa bir süre önce bana Samsun birinciliği için söz vermişti. Bu sözlerini tuttukları için teşekkür ediyorum. Şampiyonaya katılan tüm takımları kutluyorum. Kültürel bir miras olarak değerlendirdiğimiz halk oyunlarına böyle büyük bir ilginin olmasından dolayı son derece mutlu oldum. Atakum Belediyesi olarak bu önemli kültürel mirasın yaşatılması noktasında halk oyunlarını desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
TAŞÇI’YA ŞAMPİYONLUK HEDİYESİ
Şampiyona için zorlu bir hazırlık sürecinden geçtiklerini ve hedefledikleri başarıyı elde ettiklerini söyleyen Atakum Belediyespor Kulübü Halk Oyunları Antrenörü Barış Pador, “Samsun şampiyonluğu ilk hedefimizdi. Şimdi sırada bölge ve ardından da Türkiye şampiyonluğu hedeflerimiz var. Bu hedeflerimize ulaşabilmemiz için bizlere destek veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür ediyoruz. Şampiyonluğumuzu kendisine armağan ediyoruz” diye konuştu.
AİLELERİN HEYECANLI ANLARI


Gün boyunca gerçekleştirilen şampiyonaya sporcu aileleri de yoğun ilgi gösterdi. Heyecan içerisinde çocuklarının takip eden aileler bol bol fotoğraf çekti. Şampiyonaya Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilcisi Güray Aydın, Karadeniz Bölge Koordinatörü Aslı Aydın, Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Levent Ertürk, Atakum Belediyespor Kulübü Başkanı Kasım Akçay ile Gençlik ve Spor Hizmetleri İl ve İlçe Müdürlükleri ile İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden çok sayıda yönetici katıldı. Tören sonunda Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, ekiplerle birlikte halk oyunları oynayarak coşkularına ortak oldu.
şokhaber.net

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?