logo

GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLER EL ELELE

Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen kırsalda çocuk olmak projesi tüm hızıyla devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, “ilçemizde başlatmış olduğumuz bu önemli projeyle okul öncesi eğitimden mahrum kalan çocukları öğretmenleriyle buluşturduk” dedi.
Proje kapsamında okul öncesi çağındaki öğrencilere, gönüllü idareci ve öğretmenlerle Başalan İlkokulu, Başkonak İlkokulu, Demirci İlkokulu, Gökçepınar İlkokulu, Tuzaklı İlkokulu, Hacınaipli İlkokulu, Gödekli İlkokulu ve Hacı İsmail İlkokulu anasınıflarına servisler ve aileleri tarafından getirilmesiyle öğrencilere haftada bir gün eğitim verilmekte. Bu haftaki programda özellikle Tuzaklı İlk-Orta Okulunda gerçekleştirilen pamuk şekeri etkinliği öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.
OKUL ÖNCESİNDE BÜYÜK ATILIM
Okullarda başlatılan kırsalda çocuk olmak projesine her geçen gün büyük ilginin arttığını vurgulayan, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, “İkinci dönemin başından beri yürütülen projeyle çocuklar gönüllü öğretmenlerimiz tarafından her perşembe günü önceden hazırladığımız etkinlikleri devam ettiriyoruz. Yılsonunda yapacağımız büyük finalle çocuklarımızı ilçe merkezindeki akranlarıyla buluşturarak, tiyatro, oyuncak müzesi gezisi, hayvanat bahçesi ve batı parkta gezisiyle noktalamak hedeflenmektedir” diye konuştu.
Köksal ÖNER
şokhaber.net

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?