logo

GATO HOSPİTAL’DAN KAMUOYUNA AÇIKLAMA…

Uzun yıllardır yurt dışında yaşayan, ancak bir memleket sevdalısı olarak Samsun Şehrinde onüç yıldır hizmet veren ve bu şehrin ilk özel hastanesi olan sağlık sektöründe faaliyet gösteren bir kurumu 2013 yılında Gato Hospital ailesi olarak hizmette en iyi kaliteyi yakalamak amacıyla yatırım yapmış bulunmaktayız.
Bu yatırımları yapmadan önce şehrin bütün dinamik yapılarına ziyaretler gerçekleştirdik. Gerek Sayın Valimiz gerek Büyükşehir Belediye Başkanımız, gerekse ilçe belediye başkanlarımızdan büyük destekler gördük. Burdan aldığımız şevk ve inançla da iler ki yıllarda çok daha büyük bir yerel hastaneyi inşa etmek amacı ile hastanemize gerekli ek yatırımları yaparak faaliyete geçirip siz Samsun halkının hizmetine sunduk.
Ancak İstanbul’da düzenlenen bir toplantıda (DTİK ) sormuş olduğumuz sorunun maksadının çok ötesinde bir noktaya dikkati çekmesinden dolayı üzüntümüzü ifade ederek bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyduk.
Öncelikle Sayın Bakanımıza toplantı sonrasında da ifade ettiğimiz üzere dikkati çekmek istediğimiz konunun tamamen finansal bürokrasinin (bankaların) yeni yatırımcılara bakış açısının Fransa’daki iş hayatına ve iş sektörüne bakış mantığından uzak olduğunu yurt dışından gelen bir yatırımcıyı bankaların fonlaması noktasında ciddi zorlukların olduğunun altı çizilmek istenmiş olup sorumuzun mahiyeti de bu niteliktedir.
Öncelikle sayın valimiz ve büyükşehir belediye başkanımızın hastanemize ve şirketimize her zaman yardımcı olma noktasında göstermiş oldukları samimiyetlerinden dolayı teşekkür etmek isteriz. İlgili yerel basın organının sormuş olduğumuz soruyu farklı bir bakış açısıyla yorumlaması da ayrıca şirketimizi ve ilgili bürokratları da zan altında bırakmıştır. Bundan dolayı da ayrıca üzüntümüzü ifade etmek isteriz.
Ayrıca bu vesile ile hastanemizin de sınırları içinde bulunduğu  Atakum belediyesi ilişkili olduğu sağlık il müdürlüğü ve diğer alakalı kurumlardan da görmüş olduğumuz ilgi ve alakadan dolayı da müteşekkir olduğumuzu da beyan etmek isteriz. Bu ülke ve Samsun hepimizin ortak değeridir ve bir şirketin varlığı o memleket için önem arz ettiği kadar halkı içinde bir değerdir onun içindir ki şehrimize ve şirketlerimize sahip çıkmak hepimizin birincil önceliğidir.
GATO HOSPİTAL BASIN BİRİMİ

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?