logo

Etiketlere Dikkat!

Canik Belediyesi Zabıta Birimi ekipleri, marketlerde yaptığı rutin hijyen denetimlerinin yanısıra etiket kontrolü de yaptı.
Vatandaşların sağlığının korunması amacıyla düzenli olarak gıda ürünü satan işletmelerde denetimler yapan Canik Belediyesi Zabıta Birimi ekipleri, bu sefer marketlerde etiket kontrolü gerçekleştirdi. Yapılan etiket denetimleri sonucunda gerekli şartlara uymayan market sahiplerine uyarılar yapılırken, marketlerdeki etiketlerin genelde kurallara uygun olması zabıta ekiplerini memnun etti.
DENETİMLER SÜRÜYOR
Canik Belediyesi Zabıta Birimi Müdürü Erol Balcı, vatandaşların alışverişlerini bilinçli yapabilmeleri amacı ile denetimlerin sürdürüldüğünü belirterek, işletme sahiplerine etiket konusunda daha titiz olmaları, vatandaşlara ise duyarlı olmaları çağrısında bulundu. Balcı, “Zabıta Müdürlüğümüzce yapılan rutin denetimler aralıksız sürdürülmektedir. Son olarak yaptığımız denetimler kapsamında da vatandaşlarımızın daha bilinçli ve sağlıklı alışverişlerini sağlayabilmek amacı ile ekiplerimizce oluşturulan gruplar halinde marketlerde etiket denetimi yapılmıştır” dedi.
ŞİKÂYETLER ALO 153’E
Marketlerin hijyenik şartları, fiyat etiketleri, raf düzeni, satılan ürünlerin son kullanma tarihlerinin incelendiği denetimlerde herhangi bir sıkıntıya rastlanmadığını dile getiren Balcı, “Özellikle titiz davranan ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmayan işletme sahiplerine teşekkür ediyorum. Raf düzeni ve fiyat etiketi konusunda belirtilen şartlara uymayanlara gerekli uyarıları yaptık. Verilen süre içerisinde eksikliklerini gidermeyenlere gerekli cezai işlemler uygulanacaktır. Vatandaşlarımız şikâyetlerini Zabıta Müdürlüğümüze bizzat ya da Alo 153 hattını arayarak bildirebilirler” diye konuştu.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?