logo

ES ES’Lİ NECDET YILDIRIM KABRİ BAŞINDA ANILDI…

Eskişehirspor’un 1966 dönemi milli futbolcusu Necdet Yıldırım vefatının 47. Yılında Samsun’un İlkadım ilçesindeki  Asri Mezarlıkta bulunan mezarı başında dualarla anıldı.
Türkiye Futbol Adamları Derneği Samsun Şube Başkanı Gültekin Kullukçu ve Samsunspor’un  eski Külüp  Başkanı Av. Hakkı Tomaç, Necdet Yıldırım’ı Asri mezarlıkta ki, kabri başında dualarla andılar.


SAMSUNSPOR’DA FORMA GİYMESİ NASİP OLMADI
1943 yılında Samsun’ da doğan, daha yirmi altısında, yakalandığı amansız hastalığa iki kez ameliyat olmasına rağmen kurtarılamayan, sol bek Necdet 1969 yılında hayata gözlerini yumduğunu vurgulayan Samsunspor’un  eski Kulüp  Başkanı Av. Hakkı Tomaç, ”Merhum Necdet Yıldırım’a kımızı-beyazlı ekipte forma giymesi nasip olmadı. Yıldırım’ın vefatı  nedeni  ile O dönemde Eskişehirspor’da 3 numaralı forma kimse giyilmedi. Futbola Samsun Yolspor’da başlayan milli futbolcu, sırasıyla Fener gençlik, Kayseri Şeker spor, Muhafız gücü ve sonrasında Eskişehirspor’da A milli takıma kadar yükseldi. Rahmet ve şükranla anıyoruz” diye konuştu.
BU FOTOĞRAF BENİ 1966 YILLARINA GETİRDİ
Eskişehirspor’ un efsane Başkanı ve Türkiye Futbol Adamları Derneği Genel Başkanı Aydın Begiter, “kendisine gönderilen bu görüntüler karşısında şu sözleri dile getirdi; Necdet Yıldırım, örnek alınacak bir sporcuydu. Hem Türk sporu hem de kırmızı-siyah camia için çok önemli birisi olduğunu belirterek,  Samsun Futbol Adamlar Derneğimizin bu anlamlı vefasından dolayı kutluyorum. Onlar bunu hep yapıyor, ancak bu fotoğraf beni 1966 yıllarına getirdi. Vefatının kırk yedinci yılında saygı ve rahmetle anıyorum. Çok arzu ettiğim kabrine en kısa süre içinde ziyaret etmek istiyorum. Allah gani gani rahmet eylesin” dedi.
Köksal ÖNER
şokhaber.net

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?