logo

ENGELLİLER’E SPOR EĞİTİMİ

Engellilerin her türlü fiziksel aktivite, hareketlilik, oyun ve sporla ilgili projelerin ve uygulamaların ilgili kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, sosyal taraflar ve sivil toplum örgütleri işbirliği ile yürütülmesini amaçlayan “Aşmak İçin Hareket” kampanyası kapsamında seminerler Samsun’da gerçekleştirildi.


KURUMLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde olan Beyazay Derneği’nin başlattığı, “Aşmak İçin Hareket” kampanyası kapsamında spor etkinliklerine rehberlik edeceklere teorik ve uygulamalı eğitim seminerleri 16 Şubat 2016 tarihinde, Samsun Valiliği, Türkiye Beyazay Derneği Samsun Şubesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde imzalanan protokol kampanyası ile yürütülmeye başlandı.
GENÇLİK LİDERLERİNE YÖNELİK DÜZENLENDİ
Samsun’ un çeşitli ilçelerinden gelen ve ilçelerde kampanyanın yürütülmesini sağlayacak olan Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcilerine, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü temsilcilerine ve Ondokuzmayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden gelen gönüllüler ile Samsun Beyazay gönüllülerine, “Engellilerde Spor” konusunda, üç gün süren, içerik eğitimi verildi Seminerlerini ilki 17 Mart 2016 tarihinde, Atakum Gençlik Merkezi’nde, Gençlik Liderlerine yönelik düzenlendi. İkincisi ise, İlkadım Olgunlaşma Enstitüsü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
UYGULAMALI SEMİNERLERE GEÇİLDİ
Seminere İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Engellilerde Egzersiz Spor Bölümü Başkanı Doç. Dr. Nurettin Kona, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Özel Sporcular ve Engelliler Şube Müdürü Şeyda Sağlam Gündüz ve Beyazay Derneği Başkanı Mehmet Akbulut katıldılar.18-19 Mart 2016 tarihlerinde, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonunda uygulamalı seminerlere geçilerek, teoride edinilen bilgiler pratikte de uygulanarak pekiştirilmesi sağlandı.
Köksal ÖNER

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?