logo

EMİN KAR’A YANLIŞ YAPTILAR!…


Tufan İPEK
tufanipek@hotmail.com

USTA RESSAM ÖZEN’İN ELEŞTİRİSİ!
Zeki Özen adlı takipçim İstanbul’dan son yazıma yorumda bulundu. Takipçim Özen, ressam. Samsun basınını ve rahmetli gazeteci Adem Bilir’i de çok iyi tanıyor. 15 yıl birlikte çalışmışlar. Ustam, gazeteci Avni Demir’in çocukluk arkadaşı. H. Halk Gazetesi Spor Müdürü Davut Aktaş’ın da hısımı oluyor…
EMİN KAR’A YANLIŞ YAPTILAR!
Samsunspor’u futbolun içinden gelenlerin yönetmesi görüşünü savunan Özen, Emin Kar’ın başarılı olmasının tek nedeninin futbolu çok iyi bilmesini ve futbolun içinden gelmesi olarak açıklıyor. Ayrıca Samsun’un eski başkan Kar’a yeteri kadar destek vermediğini, basının da yeteri kadar güç vermediğini, hatta yanlış yaptığını belirtiyor. ‘Aklıma takılan sorular!’ adlı köşe yazımdan sonra, Zeki Özen tarafından şu yorumu aldım. Noktasına virgülüne kadar aynen okuyucum ve takipçim olan Zeki Özen’in yazısı şöyle:
***
‘’Tufan bey;
Emin kulübü aldığında kulüp kümeye oynuyordu ve ligde kalmasını sağladı.
Devamında kulüp her açıdan toparlanmaya başladı çünkü kulüp borç batağında idi fakat her zaman olduğu gibi yamyamlar muhalefete başladı ve olmadık dedikodularla Emini istifanın eşiğine getirdiler. Kendisine buradan bir yazı yazıp dayanmasını kulübü sahtekârlara bırakmamasını söyledim ama olmadı. Öyle yoğun bir baskı kurdular ki dayanamadı basın toplantısındaki konuşmasını dinledim duygu doluydu.
İnsanlar şunu bilmiyorlar. Emin için Samsunspor her şeydi o kulübü için her türlü fedakârlığı yapmaya her zaman hazırdır.
Ben basından Emine gereken desteğin verilmediğini düşünüyorum
Şuna dikkat çekmek istiyorum. Şimdiye kadar çok başarılı başkanları hırsızlıkla itham ederek küstürüp kulübü asansör takım haline getirdiler.
Seyirciye gelince, gördüğüne değil de duyduğuna inandı.
Hiç alâkasız Trabzon düşmanlığı. Oysa bilmiyorlar ki efsane kadronun yarışı Trabzonlu idi. Küme düşürdü masalı yalandan ibarettir.
Büyüklerle yaptığı kümede kalma maçlarından hep yenik çıktı. Bir Beşiktaş maçı izledik galip gelirse kümede kalacak. İlk yarı iki sıfır ikinci yarı asılsız sertliklerle futbolculara saldır metin ali feyyaz 3-2. Bu maçı Emin cezalı olduğu için beraber tribünden izledik inanamadık.
Olaylar öyle boyuta geldi mi maç çıkışı seyirci futbolculara saldırdı tatsız olaylar yaşandı.
Şunu söylemeden edemem 3 büyüklerle olan maçlarımızda seyirci rakip takımı destekledi. Bir avuç Samsunspor taraftarı üzülerek izlerdik.
Kıyaslama yaparsak Anadolu takımlarında Eskişehir, Bursa ve Konya seyircisi gibi olamadılar.
Samsunspor’un en büyük sıkıntısı seyirci. Maçlara gelmiyor başarı için seyirci çok önemli.
Bence kulübü için her türlü fedakârlığı yapacak Başkan EMİNDİR. Geri kalanlar reklâm için öne çıkmak için biz bunları kurulduğu günden beri çok gördük.
Saygılarımla’’
NOT:
Her türlü eleştirilerinizi ve önerilerinizi facebook’tan ve muhabirtufanipek@gmail.com adresimden bekliyorum.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Vatan deyince akan sular duruyor…

  16 Temmuz 2018 Makale, Manşet, Tüm Manşetler, Üst Haber

  KUTLAMASI BİLE DEHŞET! 15 Temmuz’un 2. Yıldönümünü kutladık… Kutlarken bile aynı duyguları yaşadık… Bu bambaşka bir duygu… Vatan deyince akan sular duruyor… Türkiye cumhuriyeti devleti yakın tarihte çok badireler atlattı… Cumhuriyetin kuruluşundan bu güne kadar bu millet çok çekti… Bu millet kendi kendini idare edemedi!... Hani Cumhuriyet halkın kendisini idare etme modeli idi ya… Hep boş laflardı… Yıllardır böyle kandırıldık!... Süsle püsle sat gitsin hesabı… Çanakkale destanını yazan bu millet hep hor görül...
 • GÖZÜ OLANIN GÖZÜ ÇIKSIN!…

  11 Temmuz 2018 Makale, Manşet, Tüm Manşetler, Üst Haber

  O ŞİMDİ BAŞKAN!...  Türkiye artık yeni sistemine geçti… Alışmamız belki biraz zor olacak ama iyi olacak… Türkiye büyük bir devlet olarak tekrar tarih sahnesindeki yerini alacak… Türkiye gerçek gücüne yavaş yavaş gelmeye başladı… Türkiye, her önüne gelenin emrettiği değil, sözü geçen bir ülke olma yolunda… Türkiye’de belki de hiç olmayan bir durum yaşandı… Aynı anda yaklaşık on bin davetli konuk önünde bir tören… Tören için 22 devlet başkanı, 28 başbakan ve parlamento başkanı, 6 uluslararası örgütün sekreteri Türkiye’de… ...
 • 2. Lig Beyaz grubun en iddialı takımı…

  04 Temmuz 2018 Makale, Manşet, Tüm Manşetler

  SAMSUNSPOR VE RAKİPLERİN DEĞERİ! Samsunspor 2. Lig Beyaz grubun en iddialı takımı. Kırmızı-beyazlıları Lig’de zorlayacak önemli takımlar da var. Bunlar piyasa değeri 3.68 mil.€ ve 31 kişilik kadrosuyla Gümüşhanespor, 2.25 mil. € ve 22 kişilik kadrosuyla Kastamonuspor 1966, Bodrum Belediyesi Bodrumspor 2.10 mil.€ ve 31 kişilik kadrosuyla Ligin güçlü takımlarından Ve Sakaryaspor 23 kişilik kadrosuyla 1.78 mil.€ değeriyle Samsunspor’a rakip gördüğüm diğer önemli takımlar. *** Samsunspor 23 kişilik kadrosuyla ve daha eklenmemiş diğer futbolc...
 • Cezalar adam gibi olacak…

  04 Temmuz 2018 Makale, Manşet, Tüm Manşetler, Üst Haber

  BU NASIL ADALET?!... Son zamanlarda suç işleme oranlarında oldukça fazla artış var… Cinsel taciz, hırsızlık, gasp, bıçaklama gibi suçlar artık moda oldu… Nedenini söylememize gerek yok… Cezaların çok ama çok az olması, Adalet mekanizmasının çalışmaması… Yapanın yanına kar kaldığı sürece bu suçlar her gün artarak devam edecektir… Burada iş devlete düşüyor!!!... Devlet, devletliğini yapmalı!... Toplumun bütün kesimlerinin kabullenmediği bir suçu devlet cezasız bırakamaz!… Cezalar adam gibi olacak… Suçlu adliyelere bi...