logo

EMİN KAR’A YANLIŞ YAPTILAR!…


Tufan İPEK
tufanipek@hotmail.com

USTA RESSAM ÖZEN’İN ELEŞTİRİSİ!
Zeki Özen adlı takipçim İstanbul’dan son yazıma yorumda bulundu. Takipçim Özen, ressam. Samsun basınını ve rahmetli gazeteci Adem Bilir’i de çok iyi tanıyor. 15 yıl birlikte çalışmışlar. Ustam, gazeteci Avni Demir’in çocukluk arkadaşı. H. Halk Gazetesi Spor Müdürü Davut Aktaş’ın da hısımı oluyor…
EMİN KAR’A YANLIŞ YAPTILAR!
Samsunspor’u futbolun içinden gelenlerin yönetmesi görüşünü savunan Özen, Emin Kar’ın başarılı olmasının tek nedeninin futbolu çok iyi bilmesini ve futbolun içinden gelmesi olarak açıklıyor. Ayrıca Samsun’un eski başkan Kar’a yeteri kadar destek vermediğini, basının da yeteri kadar güç vermediğini, hatta yanlış yaptığını belirtiyor. ‘Aklıma takılan sorular!’ adlı köşe yazımdan sonra, Zeki Özen tarafından şu yorumu aldım. Noktasına virgülüne kadar aynen okuyucum ve takipçim olan Zeki Özen’in yazısı şöyle:
***
‘’Tufan bey;
Emin kulübü aldığında kulüp kümeye oynuyordu ve ligde kalmasını sağladı.
Devamında kulüp her açıdan toparlanmaya başladı çünkü kulüp borç batağında idi fakat her zaman olduğu gibi yamyamlar muhalefete başladı ve olmadık dedikodularla Emini istifanın eşiğine getirdiler. Kendisine buradan bir yazı yazıp dayanmasını kulübü sahtekârlara bırakmamasını söyledim ama olmadı. Öyle yoğun bir baskı kurdular ki dayanamadı basın toplantısındaki konuşmasını dinledim duygu doluydu.
İnsanlar şunu bilmiyorlar. Emin için Samsunspor her şeydi o kulübü için her türlü fedakârlığı yapmaya her zaman hazırdır.
Ben basından Emine gereken desteğin verilmediğini düşünüyorum
Şuna dikkat çekmek istiyorum. Şimdiye kadar çok başarılı başkanları hırsızlıkla itham ederek küstürüp kulübü asansör takım haline getirdiler.
Seyirciye gelince, gördüğüne değil de duyduğuna inandı.
Hiç alâkasız Trabzon düşmanlığı. Oysa bilmiyorlar ki efsane kadronun yarışı Trabzonlu idi. Küme düşürdü masalı yalandan ibarettir.
Büyüklerle yaptığı kümede kalma maçlarından hep yenik çıktı. Bir Beşiktaş maçı izledik galip gelirse kümede kalacak. İlk yarı iki sıfır ikinci yarı asılsız sertliklerle futbolculara saldır metin ali feyyaz 3-2. Bu maçı Emin cezalı olduğu için beraber tribünden izledik inanamadık.
Olaylar öyle boyuta geldi mi maç çıkışı seyirci futbolculara saldırdı tatsız olaylar yaşandı.
Şunu söylemeden edemem 3 büyüklerle olan maçlarımızda seyirci rakip takımı destekledi. Bir avuç Samsunspor taraftarı üzülerek izlerdik.
Kıyaslama yaparsak Anadolu takımlarında Eskişehir, Bursa ve Konya seyircisi gibi olamadılar.
Samsunspor’un en büyük sıkıntısı seyirci. Maçlara gelmiyor başarı için seyirci çok önemli.
Bence kulübü için her türlü fedakârlığı yapacak Başkan EMİNDİR. Geri kalanlar reklâm için öne çıkmak için biz bunları kurulduğu günden beri çok gördük.
Saygılarımla’’
NOT:
Her türlü eleştirilerinizi ve önerilerinizi facebook’tan ve muhabirtufanipek@gmail.com adresimden bekliyorum.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Karadeniz’de Pontus kalıntıları rahat durmuyor.

  21 Nisan 2018 Makale, Manşet, Tüm Manşetler

  19 MAYIS’IN 100. YILI ve PONTUSCULAR  Karadeniz’de Pontus kalıntıları rahat durmuyor. 19. Yüzyılın ortalarında Yunan bağımsızlık hareketiyle ortaya çıkmış ve Megalo İdea'nın bir uzantısı olarak Doğu Karadeniz kıyılarında Pontus adı altında sözde bir Yunan – Rum devleti kurulması amacı çerçevesinde pontusculuğu yeniden gündeme getirme derdinde. Bu amaçla sözde Ermeni soykırımı iddialarından sonra Karadeniz bölgesini Pontus hayaline hazırlamaya çalışan Rum çetecilerin zulmünden bölge insanını kurtarmak üzere Atatürk'ün Samsun'a çıktığı 19 Mayı...
 • BU ATEŞİ SÖNDÜRELİM!

  19 Nisan 2018 Makale, Manşet, Spor, Tüm Manşetler

  AYAĞA KALK SAMSUN! Samsunspor’u yönetenler ektiklerini maalesef her zamanki gibi yine taraftara biçtirecek gibi görünüyor. Üç maç kaldı. Denizlispor’u yenemezsen işin mucizelere kalır. Bence; Denizlispor’u yenemezsek Lig’de kalmayı unutalım. Rakiplerin Gaziantepspor’la maçları var. Üç puanları cepte. Kazanmak farz oldu… Bundan sonra ne yaparsan yap, bu maçı kazan. Gün birlik günü. Fakat; hesaplar da elbette sorulmalı. Konuşan yok. Ayağa kalk Samsun ayağa! Taraftarın dediği gibi, ‘vur kır parçala bu maçı kazan!’ durumundayız… Deniz...
 • Bugün itibariyle tam 396 günümüz var!…

  18 Nisan 2018 Makale, Manşet, Tüm Manşetler

  SAMSUNLULUK RUHU VE 19 MAYIS 2019 19 Mayıs 2019! Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı... “Yeni Türkiye”nin temellerinin atıldığı gün Türkiye Cumhuriyeti için önemli tarih! Samsun için ise manevi değeri olduğu kadar kültürel, sosyal ve tarihi manada fırsatlarla dolu bir dönüm noktası potansiyeli taşıyor. Potansiyel taşıyor ama şehir olarak gözle görülür bir hazırlık veya hareketlilik yok maalesef. Bugün itibariyle tam 396 günümüz var! Yine bir fırsatı daha kaçıracağız görünüyor. Tıpkı “23. Deafolimpik Oyunları”nın Sams...
 • Trabzon un Haline Üzülüyorum!…

  17 Nisan 2018 Makale, Manşet, Tüm Manşetler

  Samsun’u Görünce Trabzon un Haline Üzülüyorum! 4000 yıllık tarihi geçmişi olan, Mısır ile yaşıt bir şehir maalesef… Mehteran takımı gibi iki sağa iki sola yerinde sayıyor… Samsun tren yolu ile özelleştirildikten sonra zorunlu emekliler dışında işten tek kişi çıkartmayan 24 saat vardiyalı çalışan deniz limanı ile Sinop tarafından taflan, Ordu tarafından Dikbıyık’a kadar uzanan raylı sistemi ile tamamen şehrin üzerinden geçen transit yolu ile sahil şeridi üzerinde yaptırılan yat limanı modern restoranları ile Samsun uçmuş… Her partiden her...