logo

EMİN KAR’A YANLIŞ YAPTILAR!…


Tufan İPEK
tufanipek@hotmail.com

USTA RESSAM ÖZEN’İN ELEŞTİRİSİ!
Zeki Özen adlı takipçim İstanbul’dan son yazıma yorumda bulundu. Takipçim Özen, ressam. Samsun basınını ve rahmetli gazeteci Adem Bilir’i de çok iyi tanıyor. 15 yıl birlikte çalışmışlar. Ustam, gazeteci Avni Demir’in çocukluk arkadaşı. H. Halk Gazetesi Spor Müdürü Davut Aktaş’ın da hısımı oluyor…
EMİN KAR’A YANLIŞ YAPTILAR!
Samsunspor’u futbolun içinden gelenlerin yönetmesi görüşünü savunan Özen, Emin Kar’ın başarılı olmasının tek nedeninin futbolu çok iyi bilmesini ve futbolun içinden gelmesi olarak açıklıyor. Ayrıca Samsun’un eski başkan Kar’a yeteri kadar destek vermediğini, basının da yeteri kadar güç vermediğini, hatta yanlış yaptığını belirtiyor. ‘Aklıma takılan sorular!’ adlı köşe yazımdan sonra, Zeki Özen tarafından şu yorumu aldım. Noktasına virgülüne kadar aynen okuyucum ve takipçim olan Zeki Özen’in yazısı şöyle:
***
‘’Tufan bey;
Emin kulübü aldığında kulüp kümeye oynuyordu ve ligde kalmasını sağladı.
Devamında kulüp her açıdan toparlanmaya başladı çünkü kulüp borç batağında idi fakat her zaman olduğu gibi yamyamlar muhalefete başladı ve olmadık dedikodularla Emini istifanın eşiğine getirdiler. Kendisine buradan bir yazı yazıp dayanmasını kulübü sahtekârlara bırakmamasını söyledim ama olmadı. Öyle yoğun bir baskı kurdular ki dayanamadı basın toplantısındaki konuşmasını dinledim duygu doluydu.
İnsanlar şunu bilmiyorlar. Emin için Samsunspor her şeydi o kulübü için her türlü fedakârlığı yapmaya her zaman hazırdır.
Ben basından Emine gereken desteğin verilmediğini düşünüyorum
Şuna dikkat çekmek istiyorum. Şimdiye kadar çok başarılı başkanları hırsızlıkla itham ederek küstürüp kulübü asansör takım haline getirdiler.
Seyirciye gelince, gördüğüne değil de duyduğuna inandı.
Hiç alâkasız Trabzon düşmanlığı. Oysa bilmiyorlar ki efsane kadronun yarışı Trabzonlu idi. Küme düşürdü masalı yalandan ibarettir.
Büyüklerle yaptığı kümede kalma maçlarından hep yenik çıktı. Bir Beşiktaş maçı izledik galip gelirse kümede kalacak. İlk yarı iki sıfır ikinci yarı asılsız sertliklerle futbolculara saldır metin ali feyyaz 3-2. Bu maçı Emin cezalı olduğu için beraber tribünden izledik inanamadık.
Olaylar öyle boyuta geldi mi maç çıkışı seyirci futbolculara saldırdı tatsız olaylar yaşandı.
Şunu söylemeden edemem 3 büyüklerle olan maçlarımızda seyirci rakip takımı destekledi. Bir avuç Samsunspor taraftarı üzülerek izlerdik.
Kıyaslama yaparsak Anadolu takımlarında Eskişehir, Bursa ve Konya seyircisi gibi olamadılar.
Samsunspor’un en büyük sıkıntısı seyirci. Maçlara gelmiyor başarı için seyirci çok önemli.
Bence kulübü için her türlü fedakârlığı yapacak Başkan EMİNDİR. Geri kalanlar reklâm için öne çıkmak için biz bunları kurulduğu günden beri çok gördük.
Saygılarımla’’
NOT:
Her türlü eleştirilerinizi ve önerilerinizi facebook’tan ve muhabirtufanipek@gmail.com adresimden bekliyorum.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Her taraf kale duvarı gibi!…

  22 Ekim 2018 Makale, Manşet, Spor, Tüm Manşetler, Üst Haber

  HERKES İÇİN ZOR BİR MAÇ OLDU!... Samsunspor sahasında en zor kazandığı bir maç diyebiliriz… Kastamonu 1966 çetin ceviz çıktı… Samsunspor çok ama çok önemli bir üç puan daha alarak seriye devam etti… Bir anlamda Ligdeki yerini korudu… Samsunspor rakibine oranla daha çok pas kaybeden taraftı… Samsunspor belki de bu müsabakada en fazla pas hatası yaptı da diyebiliriz… Kastamonu 1966 açık bir futbolla Samsunspor’un üzerine geldi… Samsunspor golü erken buldu… dakikada Samet Asatekin’in nefis plasesi Samsunspor’u 1-0 öne ...
 • Samsun pis kokuyor…

  20 Ekim 2018 Makale, Manşet, Tüm Manşetler

  UYANIN BAŞKAN! Samsun pis kokuyor… Lami cimi yok. Gerçek bu. 1-Piazza’nın tam karşısı. 2-Atletizm pistinin olduğu yer. Bir de orası Olimpik Atletizm pisti. 3-Atakum iskelesinin orası. 4-Limanın girişindeki Adnan Kahveci Parkının içindeki balıkçılar hali. Burada satılan ve kesilen balıkların artıkları çöpe atılıyor. İnanılmaz ama gerçek olan bu. Bu atıkları doğal gübre olarak kullanmak hiç kimsenin aklına gelmiyor mu? Başkanlar koltuklara bağlı kalacaklarına şöyle bir Samsun’u kolaçan etselerdi; hem İlkadım Belediye Başkanı, hem At...
 • Taraftar dediğin böyle olmalı…

  18 Ekim 2018 Makale, Manşet, Spor, Tüm Manşetler, Üst Haber

  İZMİR MARŞI İYİ GELDİ!... Samsunspor kendine gelmeye başladı… Son haftalarda iyi bir performans sergileyen Samsunspor, Bodrum deplasmanından da üç puanla dönmesini bildi… İşin açıkçası senelerdir ilk defa başımız dik gezmeye başladık… Samsunspor, Samsunspor gibi oynamaya başladı… Ligin başlarında biraz bocalasa da kısa sürede toparlanmasını bildi… İnegölspor müsabakasında sinyali vermişti… Ben bu ligde misafirim diye… Bodrum sokaklarında dolaşırken Bodrumlular da Samsunspor isminden çekiniyorlardı… Sonuçta Samsunspor bu…...
 • Gol adeta ‘geliyorum!’ diyordu.

  14 Ekim 2018 Makale, Manşet, Spor, Tüm Manşetler

  TARAFTARA SELAM  SERİYE DEVAM!… Samsunspor Lig’de zor günler yaşayan Gaziantepspor’u konuk etti. Kırmızı-beyazlılarda maç öncesi tek hedef; üç puan alıp üç maçlık kazanma serisini dört maça çıkarmaktı. *** Samsunspor maça atak başladı. Beş dakikada üç gol pozisyonu buldu. Ancak atamadı. Bahattin az dikkatli olsaydı; Samsunspor maçın başında öne geçebilirdi. Olmadı. Fakat; gol adeta ‘geliyorum!’ diyordu. Ve son haftaların formda ismi Bahattin Köse takımını öne geçiren isim oldu. Samsunspor kanatları kullanınca pozisyon ve gol buluyor....