logo

Eleştiren adam olmaya devam, vesselam…


Asım Kurumahmut
asimof@gmail.com

Samsunspor Neden Olmadı?

Sayın Uyanık gayet samimi bulduğum canlı yayındaki açıklamalarına bir eleştiri getirmek isterim.

 ”Bir takım kalemler sadece eleştiriyor bizi, oysa bunlar yüreğini koydu olmadı ne yapalım deseler” anlamında sözler sarf ederek bir serzenişte bulundu.

Bir de küllerinden doğan bir basketbol takımımıza atıfta bulundu. Biz de onlar gibi alt yapıdan reorganize olup gün be gün güçlenerek ilerleyeceğiz diye kıyaslama yapıyor.

Güzel, ben de bu açıdan eleştirenleri eleştirisi üzerine kendisine bir kıyaslama örneği vereyim: Warren Buffet bir iş adamı var, malum dünyanın ilk on zengini arasında. Bu adam der ki; ben yöneticilerimden her zaman olumsuzlukları not edip bana iletmelerini isterim iyi şeyler bekleyebilir.

Neden biliyor musunuz Sayın Uyanık; Çünkü insanların kötü haber üzerinden kaynağına kötü bakma eğilimi var. Oysa altın değerdeki haberler size olumsuz eleştirilerde saklı, zira zararı içinde bulunduğunuz atmosferde göremeyebilirsiniz. Dışardan tarafsız bir eleştiri sizi uyandırır da tedbirli olursunuz.

Ama eleştirenler sevimsiz algılanır ülkemizde. O yüzden sen ben bizim oğlan birbirimizi hoş görerek ağırlıyoruz. Arada sıradışı işler yapanın da icabına bir güzel bakıyoruz.

Samsunspor neden başarısız oldu?, kazanma kuşağında neden kaybetti?;

Samsunspor hak ettiği yere emin adımlarla ilerlerken neden yolda at değiştirilir? Seyirci kararıyla olacak işler değil.

12. Adam amenna!…
Ama iç işleyişi hedefin sürece yayılmış planlamasını teknik adam yapar. Takımın beyni teknik adamdır, giderse o güne kadar birikim motivasyon gider; Her şeye sil baştan başlayacak zaman ve tahammül yokken gönder gitsin yenisi gelsin. Gelenin bir alametifarikası olsa neyse. Olmadı takımın kurucu beyni ruhu gitmemeliydi, ikna edilerek kalmalıydı.

Eleştiren adam olmaya devam, vesselam…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Alınan Üç Puan Sevindirici…

  21 Ekim 2019 Makale, Manşet, Tüm Manşetler, Üst Haber

  Yine Zor Kazanan Bir Samsunspor!... Ligler başladı başlayalı şöyle bir rahat maç seyrettik desek abartmış olmayız. Samsunspor neden zor maç kazanıyor? Neden sahada istenilen futbolu oynayamıyoruz? Neden Rakipleri bu kadar rahat oynatıyoruz? Neden düzenli bir oyun sistemimiz yok? Gibi gibi saymakla bitiremeyeceğimiz çokça sorular var!… Samsunspor’u izleyen taraflı tarafsız herkes bu takımın oyunundan memnun değil… Bizler de gazeteci olarak Samsunspor’un bu oyunundan memnun değiliz. Her maç sonrası yorumlarımda da bunu ...
 • 14 Ekim 2019 Makale, Manşet, Spor, Tüm Manşetler, Üst Haber

  İrfan Hoca’ya 2 Sarı Kart!... Yılport Samsunspor teknik direktörü İrfan Buz kadroda bazı değişikliklere gitti. Kırklarelspor maçında İlyas Kubilay’ı ilk 18 almayan Buz, müsabakaya farklı bir kadro ile çıktı. Samsunspor yine bizleri yanılmadı… Oynadığı kötü futbolla İki hafta üst üste aldığı iki beraberlik takımdaki moralini bozmuştu… Tam bu moral bozukluğunun üzerinde sahasında Kırklarelispor’u ağırladı… Bu maç,  geçmişteki bütün olumsuzlukları silme maçıydı aslında… Samsunspor müsabakaya yine aynı taktikle çıkmaz mı?... ...
 • İnsanların Bir Sabrı Vardır!…

  10 Ekim 2019 Makale, Manşet, Spor, Tüm Manşetler, Üst Haber

  Bir Garip Samsunspor!... Ligde evinde Manisa Futbol Kulübü ile 2-2 berabere kalan Samsunspor umutlarını Amed Sportif faaliyetleri ile oynayacağı müsabakaya bağladı. Diyarbakır’da güzel bir gün, hava güzel futbol oynamaya elverişli… Anlayacağımız her şey Yılport Samsunspor lehinde… Tabi ki biz de Diyarbakır sokaklarında dolaşırken Suriye’nin Kuzeyine Türk Silahlı Kuvvetlerinin Diyarbakır’dan havalandıkları o sesleri duyuyorduk… Bu sesler de ‘Barış Pınarı Harekâtı’nın başladığının sinyalleriydi… Gururlanmadık değil… Allah Ord...
 • Ahde Vefa Mı?…

  06 Ekim 2019 Makale, Manşet, Tüm Manşetler

  Başkan Genç’in Rize Aşkı! İstanbul Minibüsçüler odası başkanı Ali Kemal Aktürk’ün baskısıyla avukatı Ak Parti kurucu il başkanı İbrahim Keskin tarafından il yönetim kuruluna alınan, 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde İbrahim Keskin’in milletvekili adayı olarak istifasının ardından Teşkilat başkanı Rizeli hemşehrimiz Av. Hayati Yazıcı tarafından Trabzon il Başkanlığına atanan Av. Ahmet Metin Genç yapılan ilk genel kurulda koltuğu Alirıza Akdeniz’e kaptırmıştı. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Trabzon belediyesini kaybeden Ak Parti Genel başkan...