logo

EDİS, “CENNET ANNELERİN AYAKLARI ALTINDADIR”

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayan Başkan Edis bir mertebe olan annelik makamının  sadece ailenin düzenini değil Türk toplumunun temelini ve vatanın bölünmez bütünlüğünü oluşturduğunu kaydetti.
Büyük bir sorumluluk, fedakârlık, sevgi, şefkat ve merhametin timsali olan annelerin  herkesin en değerli varlığı olduğunu belirten Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Cennet annelerin ayakları altındadır” diyebilen ve buna inanan bir ümmetin mensupları olarak, annelerimize daima saygı ve sevgi göstermeye önem vermeliyiz. Bu noktada hayatımızın en büyük parçası olan annelerimizin Anneler Günü’nü kutlarken onlara daima sevgi ve saygımızı hissettirmeli, emeklerinin boşa gitmediğini gösterirken çocuklarımıza da örnek olmalıyız” dedi.
MİNNET VE ŞÜKRAN DUYGULARIMI SUNUYORUM
Karşılıksız emek ve inanılmaz özverileriyle bizleri dünyaya getiren ve en iyi biçimde yetişmemizi sağlayan annelerimizin bu zor, ancak kutsal görevlerini severek yerine getirdikleri belirten Başkan Edis, ”Geleceği emanet edeceğimiz çocuklarımızın, dünya sorunlarına duyarlı, insan sevgisi ile dolu, barışı, dostluğu, kardeşliği özümsemiş bireyler olarak yetişmelerini sağlamak öncelikle annelerimizin sorumluluğundadır. Şüphesiz kadınlarımız çocuk değil, toplumu doğurur. Karşılıksız emek ve inanılmaz özverileriyle bizleri dünyaya getiren ve en iyi biçimde yetişmemizi sağlayan annelerimizin bu zor, ancak kutsal görevlerini severek yerine getirdikleri muhakkaktır. Hayatımızın her anında yanı başımızda olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz; ilk öğretmenimiz, hayat boyu yaşamımızdaki en büyük hazinemizdir” diye konuştu.
HAYATTAKİ EN İYİ YOL GÖSTERİCİMİZDİR
Anneler Günü’nün yılın sadece bir günü değil her günü kutlanılması gerektiğini söyleyen Başkan Edis, ”Sevginin, sabrın ve merhametin timsali olan annelerimiz, en zor zamanlarda en çok fedakârlığı yapan insandır. “Cennet annelerin ayakları altındadır” hadisi de dinimizin annelere ne kadar değer verdiğini ortaya koymaktadır. Bizleri dünyaya getiren, bizler için her zorluğu, her sıkıntıyı göğüsleyen annelerimiz hayattaki en iyi yol göstericimizdir. Mutluluğumuzla mutlu olan, üzüntümüzde üzülen annelerimizin yüzünü güldürmek, onların gururlanacağı hayırlı evlatlar olmak boynumuzun borcudur. Bu duygu ve düşüncelerle, bin bir emek ve özveriyle yetiştirdikleri evlatlarını vatan için toprağa veren şehit annelerimiz başta olmak üzere, karşılıksız sevginin tek örneği olan tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum’’ ifadelerini kullandı.
Köksal ÖNER

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?