logo

CHP ATAKUM’DA TOPLANDI…

CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz ve İl yöneticileri, CHP Atakum İlçe örgütünün düzenlediği danışma kurulu toplantısına katıldılar.


CHP Atakum İlçe Başkanı Av. Cemil Deveci, İlçe yöneticileri, Atakum Belediyesinin CHP’li Meclis üyeleri ve partililer tarafından karşılanan CHP İl Başkanı Akcagöz; “Bu gün, Tunceli milletvekilimiz Gürsel Erol, konuğumuzdu. Doğunun sorunu batıda çözülmeli teziyle, Karadeniz vilayetlerini geziyor. Bugün de bu vesileyle Samsun’daydı. Bizim açımızdan oldukça verimli bir toplantı oldu. Toplantıdan çıkan sonuç özetle şudur; Türkiye’de, adına Kürt sorunu deyin, güneydoğu sorunu deyin ne derseniz deyin ciddi bir sorun var. Bu sorun kanlı bir sorun. Temelinde bir insan hakları sorunudur. Bu sorun CHP olmadan çözülemiyor, çözülemez. AKP yıllardır insanları oyaladı oyalamaya da devam ediyor. Tayyip Erdoğan’ın amacı sorunu çözmek değil çözümsüz hale getirmek ve insanlara kendisini muhtaç etmek. Bunu da iyi başarıyor. İktidarda kaldığı müddetçe kendisi için her yer gülistan. Ancak devran değiştiğinde bugünden söylüyorum kendisi bir savaş suçlusudur. Atakum Belediyesini önümüzdeki yerel seçimde mutlaka geri alacağız. İnsanların memnuniyetsizlikleri ortada. AKP’ye oy veren insanların memnuniyetsizliği ortada” dedi.
Atakum İlçesinin en güzide ilçelerimizden biri olduğunu belirten Akcagöz; “Kıymeti bilinmiyor. Samsun’un her tarafını rantiyeye çevirdiler. Atakum iyi yönetilemiyor“ diye sözlerine devam etti.
Reza Zerrab’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde yakalanması ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan CHP İl Başkanı Akcagöz; “Reza Zerrab, Amerika’da tutuklandı. Amerikan Savcısına sempati duymaya başladık. Türkiye’de mumla aradığımız adaleti başka yerlerde arar olduk. İnsanların yargı sistemine güveni kalmadıysa, bunun sorumlusu AKP hükümetidir” diye sözlerine devam eden Akcagöz, “Hani Sayın Cumhurbaşkanının eşi 90 yıllık enkaz devraldık diyor ya; ülkeyi 14 yıldır öyle bir enkaz haline getirdiler ki kaçıp gidecekler. Ülkeyi rayına oturtmak, yine Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarına kalacaktır. O güne hazırlıklı olun. O gün çok yakın“ dedi.
Kadınların CHP siyasetinde daha etkin olması gerektiğini söyleyen CHP Atakum İlçe Başkanı Av. Cemil Deveci; “Kadınlar azami katkıyı vermek zorundadır. CHP iktidara gelecekse bu kadınların eliyle olacaktır” dedi.
Danışma kurulu toplantısında söz alan partililer, ülke siyasetine ve yerel siyasete dair görüş ve önerilerini dile getirdiler.
şokhaber.net

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?