logo

CENNET ANNELERİN AYAKLARI ALTINDADIR

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Gönlümüzde her zaman müstesna bir yere sahip, gerek aile gerekse toplum yapımızın temel direği olan kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.
Milletvekili Köktaş sözlerine şöyle devam etti: “Bizler “Cennet annelerin ayakları altındadır buyruğuna yürekten inanan bir milletiz.” Kadını her alanda, baş tacı eden bir medeniyetin mensuplarıyız. Kadınlar, bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir.
Bizim kültürümüz kadına saygı üzerine kurulmuştur. Bizim inancımız, kesinlikle kadına yönelik herhangi bir ayrımcılığa dayanmaz. Bizler kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, her türlü istismarı elinin tersiyle iten, kadın ve erkeği beraber gören geleneğin temsilcileriyiz.
AK Parti olarak her zaman kadını kamusal alanda sıkışan, ötekileştiren, ayrımcılık yapılan bir anlayışta değil, tamamen işin merkezinde, siyasetin içinde bir anlayış içinde gördük.
Biz bu işin hiç bir zaman lafını yapmadık. Her zaman icraatını yaptık. Bunu her alanda görmeniz mümkün. Kadınların siyasal hayata, yönetime katılması, demokratik mekanizmalara dâhil olmaları da onların en temel vatandaşlık haklarıdır.
Yeni Türkiye yolunda ulaşılmak istenen hedefler konusunda kadınlara da önemli sorumluluklar düşmektedir. Bu doğrultuda son yıllarda gerçekleştirilen reformlarla, eğitimden sağlığa, çalışma hayatından siyasete kadar tüm alanlarda kadınlara destek olacak önemli iyileşmeler sağlandı. Gereken her türlü yasal adımları atıldı, atmaya da devam ediyoruz.
Bu duygu ve düşünceler içinde tüm Kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum” dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?